Veidai

2021.10.22 09:00

Vidas Bareikis – atvirai apie skyrybas: kurti šeimą su Jurga pradėjome apie santykius nesuprasdami nė bum bum

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2021.10.22 09:00

„Mes ėjome ir pas šeimos psichologą. Abu stengėmės dėl to“, – skyrybas su žmona Jurga Šeduikyte viešėdamas LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ prisiminė atlikėjas, aktorius, režisierius, televizijos laidų vedėjas Vidas Bareikis. Jis sakė esantis dėkingas moteriškai Jurgos intuicijai, kuri padiktavo, kad santykius laikas nutraukti, kad taip gali būti geriau. „Tai yra tiesa“, – kalbėjo V. Bareikis.

Viešėdamas Beatos Nicholson laidoje, rodos, visada geros nuotaikos V. Bareikis ne tik atskleidė, kada ėmė plikti ir ar jo gyvenime kada nors yra pritrūkę pusvalanduko. Netrūko ir rimties momentų: atlikėjas prisiminė jaunystę, sūnaus Ado gimimą, atvirai papasakojo apie skyrybas su žmona Jurga ir santykius su mylimąja Indre Stonkuviene.

V. Bareikis prisiminė mokykloje turėjęs ilgus plaukus, tačiau iš karto po jos, dar pirmaisiais studijų metais, ėmė plikti. Neslepia, kad dabartinė jo šukuosena atsirado iš reikalo, tačiau yra labai patogi.

„Kiekviena grimuotoja randa bendrą kalbą. Ateini, o ji, galvodama, kad yra labai originali, sako: „Tai šiandien šukuosenos nedarysim?“ – pasakojo V. Bareikis.

Anksti, būdamas 22-ejų, jis tapo ir tėvu. „Kai pažiūriu nuotraukas – juokinga. Pats vaikas. Aš trečiame kurse į Rugsėjo pirmąją atėjau su vaiku ant rankų. Kosmosas“, – prisiminė muzikantas.

Dainuokim kartu! Vidas ir Adas Bareikiai – „Pažiūrėk į mane, Mama“

V. Bareikis neslėpė – iš pradžių sūnui buvo reiklus, kol vieną dieną suprato: kalba ne kaip tėvas, o kaip Vidas vaikystėje. „Aš save pagavau prieš kelerius metus. Namie buvo tokia kaip armija. Aš gal nebuvau griežtas, bet reiklus.

Jis (Adas – LRT.lt) ir grojo, ir sportavo nuo ketverių metų. Man kiekviena praleista treniruotė atrodė pasaulio pabaiga. Aš pats linkęs iš savęs reikalauti maksimumo. Pagavau save, kad ne su Aduku bendrauju, o su mažu Viduku, ir gydausi kažkokias traumas. Tada pasidarė labai liūdna.

Pradėjau save analizuoti, pagavau save už rankos. Tada pats Adas sakė, kad pasikeičiau. Jau porą metų truputį kitaip bendraujame. Daugiau laisvės“, – atviravo V. Bareikis.

Vis dėlto vienas didžiausių V. Bareikio gyvenimo lūžių įvyko prieš porą metų, kai jis išgyveno skyrybas su žmona Jurga.

„Atsimenu akimirką, kai supratau faktą, kad tavo CV bus paties parašyta: išsiskyręs. O kaip vaikas? Kaip viskas dėliosis? Palauk, gi kažkokia finansinė pusė yra. Tu atsiduri prieš realybę. Ne tik tai, kai abu sako, jog nebegali vienas su kitu gyventi“, – skaudų laikotarpį prisiminė V. Bareikis.

Atlikėjas neslėpė, kad po skyrybų daug galvojo ir perskaitė ne vieną psichologinę knygą. Visa tai tam, kad nebepakliūtų į panašias situacijas.

„Mano tėvai išsiskyrė, kai man buvo 10 metų, pragyvenę labai panašų laikotarpį kartu. Aš tiesiog spiralę apsukau ir lygiai tame pačiame taške tas pats atsitiko. Pradėjau labai daug apie tai mąstyti. Nieko nedarydamas aš dar kartą apsuksiu tą ratą ir lygiai tą patį padarys mano sūnus.

Pradėjau skaityti labai daug literatūros ta tema, apie santykius, meilės kalbas ir panašiai. Tada supratau, kad atėjome analfabetai su Jurga kurti šeimos. Apie santykius iš viso nė bum bum. Ji atėjo iš šeimos, kuri anksti prarado tėtį, liko mama su keturiais vaikais, be namų. Tai – antinamai.

Aš su savo istorija. Mano tėvų bendravimo istorija su skyrybomis. Ir būnam. Tik vėliau supranti, bet klaidos tam ir duotos, kad paeitum į priekį“, – „Beatos virtuvėje“ dalijosi V. Bareikis.

Atlikėjas neslėpė – anksti gimęs sūnus juodu su žmona ilgą laiką vienijo, kol atėjo laikas, kai abudu atitolo, pasuko skirtingomis kryptimis.

„Nori kartu daryti tą – ne, man tai nepatinka, gal aš tą. O tu gal tą mėgsti? Ne, nemėgstu. Galiausiai kaip ant atskirų salų nuėjai. <...> Mes ėjome ir pas šeimos psichologą. Abu stengėmės dėl to. Jurga pasakė iš moteriškos intuicijos, sako: „Jaučiu, kad viskas ir kad taip gali būti geriau.“ Čia aš sakau „ačiū“ jos moteriškai nenugalimai intuicijai, kad taip, tai yra tiesa“, – kalbėjo V. Bareikis.

Atlikėjas sakė seniau gyvenęs pagal filosofiją, kad jeigu susirandi antrą pusę, visą likusį gyvenimą turi nešti kryžių, nes būti su tuo žmogumi yra tavo pareiga. Visgi po skyrybų į jo gyvenimą atėjo nauja moteris – I. Stonkuvienė.

„Kai buvo padėtas taškas mūsų su Jurga istorijoje, pradėjau galvoti. Gal aš vienas gyvensiu. Gal aš toks esu. Pabuvau kokį mėnesį. Supratau, kad vienas negaliu gyventi. Man nepatinka vienam būti“, – atviravo V. Bareikis.

Jis visada svajojo sutikti veiklų, motyvuotą, į priekį einantį žmogų, turintį gerą humoro jausmą. Taip susidėjo žvaigždės, šypsosi V. Bareikis, kad jo gyvenime pasirodė visas šias savybes turinti I. Stonkuvienė.

„Ji atėjo pas mane į „Vido video“ laidą. Dėjo savo visą fejerverką, monologą apie laidą „Moterų pasaulyje“. <...> Ji man tuo metu padarė įspūdį“, – pažintį prisiminė V. Bareikis.

Atlikėjas neslėpė – seniau galvojo, kad meilė ir įsimylėjimas yra viena, bet dabar mąsto kitaip. „Seniau labiau galvojau apie aistros pusę. Galvojau apie chemiją, kurią sukelia susipažinimas ar žmogaus veiksmai. Dabar galvoju, kad tai yra atsakomybė ir dėkingumas. Man meilė dabar tokia yra. Frazę ne pats sugalvojau, ji yra iš Ivano Vyrypajevo pjesės. Po ja 100 procentų pasirašau.

Pagalvok kiekvieną akimirką apie atsakomybę už tą žmogų, kaip už savo komandos draugą. Jausk dėkingumą už tai, ką jis jau padarė, dėl tavęs. Nebūtinai žygdarbius. Bet jis savo vienintelį gyvenimo laiką aukoja tau, smirdžiau tu ar tinginy, ar fainuoli tu“, – kalbėjo V. Bareikis.

Prisiminęs išvyką, po kurios V. Bareikio ir I. Stonkuvienės pažintis ėmė augti į tvirtą draugystę, atlikėjas sakė tikintis likimu. „Gyvenimas yra džiazas. Tai nėra parašyta partitūra. Tai džiazas, kurio pusę impulso tu duodi. O kita pusė tau atlekia ne visada kaip tikiesi, bet tu sureaguoji“, – mintimis dalijosi V. Bareikis.

Visas pokalbis su V. Bareikiu – spalio 15 d. „Beatos virtuvės“ įraše.

Vidas Bareikis apie skyrybas: su Jurga sukūrėme šeimą per anksti, dar nieko nesuprasdami apie santykius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt