Veidai

2021.10.20 14:25

Karalienė Elžbieta II atšaukė kelionę į Airiją: medikai monarchei rekomendavo pailsėti

BNS2021.10.20 14:25

Jungtinės Karalystės monarchė Elžbieta II dėl medicininių priežasčių atšaukė numatytą kelionę į Šiaurės Airiją, trečiadienį pranešė Bakingamo rūmai.

Rūmų pareigūnai išplatintame pranešime nurodė, kad 95 metų karalienė „nenoriai sutiko su gydytojų rekomendacija ateinančias kelias dienas pailsėti“.

„Jos Didenybė gerai nusiteikusi ir jaučia nusivylimą, kad nebegalės apsilankyti Šiaurės Airijoje, kur [ketvirtadienį ir penktadienį] buvo suplanuota virtinė susitikimų, – rašoma rūmų pranešime. – Karalienė siunčia šilčiausius linkėjimus Šiaurės Airijos žmonėms ir nekantriai lauks, kai galės ten apsilankyti ateityje.“

Ketvirtadienį Armoje numatytos pamaldos, skirtos 100-osioms Šiaurės Airijos įkūrimo metinėms.

Elžbieta II, ilgiausiai valdanti britų monarchė, antradienį Vindzoro pilyje surengė priėmimą tarptautinio verslo lyderiams, dalyvaujantiems vyriausybės organizuotoje investicijų konferencijoje. Ji taip pat surengė dvi audiencijas vaizdo ryšiu Japonijos ir Europos Sąjungos ambasadoriams.

Praėjusią savaitę britų žiniasklaida taip pat sunerimo dėl Elžbietos II sveikatos, mat monarchė pirmą kartą pasirodė viešumoje ramsčiuodamasi lazdele.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt