Veidai

2015.09.08 13:45

Ukmergė buria žadintuvų chorą

Ukmergė, besirengianti savo 680 metų sukakčiai, tikisi, kad šventės dieną mieste čirkš 680 žadintuvų.

Ukmergė, besirengianti savo 680 metų sukakčiai, tikisi, kad šventės dieną mieste čirkš 680 žadintuvų, rašo „Lietuvos žinios“.

Ukmergiškiai raginami apžiūrėti savo namų palėpes, sandėliukus, pašiūres ir paieškoti senų, bet dar veikiančių žadintuvų. Žadintuvai turi būti mechaniniai, prisukami. Iš rastų ir suneštų žadintuvų žadama sudaryti chorą ir taip pasiekti naują Lietuvos rekordą.

Ukmergės savivaldybės atstovė Rūta Sagatauskaitė sako, jog toks sumanymas kilo jubiliejinę šventę rengiančiam Kultūros ir viešųjų ryšių skyriui. Miesto gimtadienis bus švenčiamas birželio 1-ąją. Norima, kad ši sukaktis išsiskirtų iš kitų ir kad kuris nors šventės akcentas ilgam įsirėžtų į ukmergiškių atmintį. Todėl miesto gyventojai ir buvo paprašyti sunešti 680 žadintuvų, t. y. tiek, kiek Ukmergei sueina metų.

Ukmergiškiai paskambino ir į Lietuvos rekordų registravimo agentūrą. Jos darbuotojai pareikalavo, kad visi žadintuvai būtų mechaniniai, veikiantys ir suregistruoti.

„Kam negaila, prašome žadintuvus dovanoti, o kurie dovanoti nenori, tegul juos paskolina“, – pasakojo R. Sagatauskaitė. Iki praėjusio šeštadienio buvo sunešta 20 žadintuvų ir kiekvienas jų registruotas tam skirtame žurnale.

„Žadintuvų choras turėtų skambėti Ukmergės kultūros centre. Žadintuvus sustatysime ant specialių pakylų, nustatysime laiką, kada jiems čirkšti, ir... lauksime rekordo“, – sakė pašnekovė. Ji dar priminė, kad įsiterpti į „chorą“ nebus leidžiama elektroniniams žadintuvams, taip pat įmontuotiems mobiliuosiuose telefonuose. Žadintuvai privalo būti su rodyklėmis, turėti prisukimo mechanizmą.

Paskolinti žadintuvai šventėje „dalyvaus“ tik tą vieną kartą, o iš tų, kuriuos ukmergiškiai nutars dovanoti miestui, bus pagaminta Ukmergės 680 metų sukaktį priminsianti skulptūra. Kas bus jos autoriai ir kur ji stovės, dar nenuspręsta. „Manome, kad tai turėtų būti kas nors panašaus į Europos parke esančią skulptūrą iš televizorių ekranų. Ji tikrai neturėtų būti vienadienė“, – sakė R. Sagatauskaitė. Ji neslėpė, jog tikisi, kad žadintuvų choras garsiai paskelbs, kad miestas švenčia jubiliejų.