Veidai

2021.10.22 20:51

„Šok su žvaigžde“ spindinti Jomantė Šležaitė-Paukštė: tikiu likimu – jis atveda ten, kur reikia

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.22 20:51

Vieną vakarą ji Aida, kitą – Merė Popins, o trečią, žiūrėk, jau sukasi ant parketo televizijos projekte „Šok su žvaigžde“. „Manęs yra gan nemažai,“ – šypsojosi operos solistė J. Šležaitė-Paukštė ir priduria tikinti likimu – anot Jomantės, tikriausiai jis ir atveda žmogų ten, kur jam reikia būti, o ją nuvedė labai įdomiu keliu.

„Dabar mano gyvenime – labai įdomus laikas. Be operos ir dainavimo, atsirado darbas Nacionalinėje filharmonijoje, kur yra įdomi ir neįtikėtinai kintanti, rutinos neturinti veikla. O kur dar tapyba, šokiai, pedagogika... Manęs yra gan nemažai,“ – šypsojosi J. Šležaitė-Paukštė, pasidavusi dar vienai avantiūrai ir praėjusį šeštadienį tapusi antrąja laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja.

Daugybę veiklų turinti solistė tikina, kad bene labiausiai ji nemėgsta vėluoti: „O kad nevėluotum, pirmiausia nieko nereikia atidėlioti. Beje, ir posakis, kad kuo darai, tuo daugiau suspėji – tiesa.“

„Šok su žvaigžde“ dalyvaujanti operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė: prieš pasirodymą norėjau eiti pramankštinti balso

Nuo spalio televizijos žiūrovai turi galimybę pamatyti daugiau Jomantės pusių – ji su partneriu Rafal Narkevič sukasi ant „Šok su žvaigžde“ parketo ir sekasi porai labai neprastai. Po pirmųjų dviejų laidų jiedu atsidūrė projekto teisėjų balų lentelės viršuje ir, panašu, niekur trauktis neketina.

Vis tik iki šiol J. Šležaitė-Paukštė buvo geriausiai pažįstama operos gerbėjams. „Tikiu likimu. Tikriausiai jis ir atveda žmogų ten, kur jam reikia būti. Mano kelias buvo labai įdomus, dainuoti pradėjau būdama penkerių. Dar darželyje pastebėjo mane tokią neklaužadėlę, kuri nenorėdavo miegoti pietų miego. Kadangi žinodavo, kad vis tiek nemiegosiu, paimdavo mane dainuoti.

Taip mano kelias išsirutuliojo iki Lietuvos teatro ir muzikos akademijos (LMTA). Nors visą gyvenimą dainavau, muzikos mokyklos baigusi nebuvau, taigi įstojusi nepažinojau natų, nemokėjau groti ir neturėjau absoliučiai jokių pagrindų. Turėjau didelį užsispyrimą ir duomenis, kurie buvo lavinami“, – prisiminė J. Šležaitė-Paukštė.

Daugiau nei prieš dešimtmetį dalyvaudama projekte „Triumfo arka“ ji stojo prieš orkestrą anksčiau nedainavusi su orkestru, vis dar nepažinodama natų. „Galbūt tai avantiūrizmas. Operos pasaulis ir žavus, ir sunkus, bet daugiau čia jaučiu malonumo – scena yra stebuklų vieta“, – patikino Jomantė, niekada nesigailėjusi savo pasirinkimo.

Šok su žvaigžde. Jomantė Šležaitė-Paukštė ir Rafal Narkevič. II laida

Ji pasakojo, kad bene labiausiai ją žavi galimybė ant scenos persikūnyti į kitus personažus, herojus. Vienas artimiausių jos širdžiai – Merės Popins vaidmuo Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

„Paskutiniame veiksme man reikia užlipti ant aukštų laiptų ir dainuoti apie krentančią žvaigždę, kuria pavirsta Merė Popins. Man visada pasidaro taip graudu... Galvoju, kaip nepravirkti, nes reikia dainuoti toliau“, – šypsojosi Jomantė. Jos širdžiai taip pat labai brangus Aidos vaidmuo, kuris ir pasitiko ją LNOBT 2015-aisiais.

Jomantės ir Rafalo pasirodymai taip pat kupini teatrališkų elementų. „Šokti yra kaip ir dainuoti – žingsniai yra kaip žodžiai. Tai yra toks neapsakomas malonumas, labai smagu dirbti, smagu, kad gavau nuostabų partnerį – kantrų ir mokantį paaiškinti“, – tikino Jomantė. Ji sakė, kad svarbiausia ant parketo – džiaugtis ir mėgautis akimirka, nes ji kaip pirštų spragtelėjimas pabėga.

Šok su žvaigžde. Jomantė Šležaitė-Paukštė ir Rafal Narkevič. II laida
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt