Veidai

2021.10.18 18:47

Bibliją skaitantis ir Rachmaninovo klausantis Marius Repšys pasidalijo idėjomis laisvalaikiui

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.18 18:47

Atsitraukęs nuo repeticijos, savo rekomendacijomis su laida „Labas rytas, Lietuva“ dalijasi aktorius, knygos autorius ir muzikantas Marius Repšys. Spektakliuose ir repeticijose jis praleidžia daugybę laiko, tad pomėgiams lieka mažai, dažniausiai mėgaujasi muzika automobilyje. Vis dėlto, mielai dalijasi idėja, kokia knyga ar filmas gali praskaidrinti dieną.

V. E. Frankl „Žmogus ieško prasmės“

Aktorius sako, kad ilgą laiką nieko nenorėjo skaityti, tačiau neseniai vėl paėmė knygą į rankas. Tiesa, savo rekomenduojamą „Žmogus ieško prasmės“ jis skaito jau antrą kartą, dabar labiau analizuodamas. „Pats kalėdamas, į Aušvicą atvykęs psichoterapeutas analizuoja kalinių psichinę būklę. Labai įdomi knyga“, – patikino aktorius.

Jis taip pat pridūrė, kad daug gerų minčių randa Biblijoje, kurią taip pat skaitė ne sykį.

„Bronsonas“ (2008 m.)

Ne vienoje kino juostoje pats nusifilmavęs aktorius pasakoja filmams žiūrėti laiko galintis skirti mažiau, bet visą kultūrinį turintį mėgstantis žiūrėti tik legaliai – kino salėse arba specialiose kino platformose.

Jis neslepia, išsirinkti vieną nelengva – sentimentus kelia koviniai vaikystėje matyti filmai, ne vienas matytas vėliau – įsiminė „Žalioji mylia“, „Andrejus Vrubliovas“, „Bronsonas“, pastarąjį rekomenduoja pažiūrėti ir kitiems.

Rachmaninovo koncertas fortepijonui

Dar vienas Mariaus talentas – muzika. Labiausiai sako mėgstantis klausytis klasikinių kūrinių, juos labiau vertina, nei šiuolaikinę muziką, nors klausosi ir jos. „Muzikos klausausi daug, ypač automobilyje. Tą patį koncertą galiu klausytis begalę kartų“, – sako jis.

Akotrius rekomenduoja pasiklausyti ne dainos, o Rachmaninovo koncerto fortepijonui, P. Čaikovskio koncerto fortepijonui ar Dominiko Scarlati kūrybos. „Tokią muziką vertinu labiau, ji man patinka. Kitaip neklausyčiau. Gaila, bet žmogus dabar negali išklausyti kelių minučių dainos, o sukurti simfoniją reikia daug talento, daug žinių, mokėti sukurti orkestruotę... Dainą sukurti daug paprasčiau“, – svarsto M. Repšys.

Mariaus Repšio rekomendacijos: nuo Tarkovskio iki vaikystėje įstrigusių kovinių filmų
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt