Veidai

2021.10.13 12:31

Jolitos Vaitkutės talentu žavėjosi ir užsieniečiai – jos darbai pristatyti pasaulinėje maisto parodoje

LRT.lt2021.10.13 12:31

Spalio 9–13 d. Vokietijoje, Kelne vykstančioje tarptautinėje maisto pramonės parodoje „ANUGA 2021“ dalyvius stebina „Vičiūnų grupės“ stendas, kuriame savo menines instaliacijas sukūrė garsi Lietuvos menininkė Jolita Vaitkutė, rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Kas dvejus metus vykstančią prekybininkų, gamintojų, mažmenininkų bei kitų maisto pramonės atstovų parodą aplanko beveik 170 tūkst. lankytojų iš 200 valstybių, produkciją pristato 7972 dalyviai iš daugiau nei 100 šalių.

„Nors iš maisto kuriu dažnai, piešti jūros gėrybėmis ir kitais žuvies produktais nebuvo labai lengva užduotis. Piešiniuose norėjau atskleisti kiekvieno atskiro produkto savybes, be to, maistas turėjo derėti tarpusavyje spalvomis ir savo faktūra.

Taip pat jis turėjo kurti vaizdą, į kurį žiūrėdamas pirmiausia pamatytum laivą, inkarą ar undinėlę, o tik po to žuvų pirštelius, krevetes ar koldūnus. Taip pat stengiausi, kad maistas atrodytų lyg patiektas vaišėms, todėl didelė jo dalis piešiniuose yra lėkštėse ar kituose induose.

Tai tarsi kvietimas paragauti piešinio. Man svarbus ir nešvaistymas, todėl dirbau su pirštinėmis ir didesnė maisto dalis proceso metu nebuvo sugadinta“, – pasakojo dailininkė Jolita Vaitkutė. Jos sukurti paveikslai užima net 28 kv. m. erdvę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt