Veidai

2021.10.14 20:10

Per atsitiktinumą į „Šok su žvaigžde“ sūkurį nėrusi Paulina – apie iššūkį likimui ir kodėl netapo archeologe

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.10.14 20:10

Metu iššūkį likimui ir gyvenimui, sakė aktorė Paulina Taujanskaitė, tapusi antrąja „Labas rytas, Lietuva“ vedėja šeštadienį, vėliau pirmą kartą žengusi ant projekto „Šok su žvaigžde“ parketo. Tiesa, nors buvo pasvarsčiusi, jog norėtų dalyvauti projekte, į jo sūkurį nėrė tik vieno atsitiktinumo dėka.

Kai rugsėjo mėnesį buvo paskelbta dvylika dalyvių, kurie varžysis trečiame projekto „Šok su žvaigžde“ sezone, Paulinos tarp jų nebuvo. Nors, kaip ji pasakojo, su draugu televizijos eteryje išvydę naujojo sezono pristatymo klipus, abu vienbalsiai sutarė, kad šis projektas kaip tik Paulinai. „Kodėl aš ne ten?“, – tada svarstė ji.

Pusiau juokais, pusiau rimtai ištarti žodžiai jau po poros dienų tapo pranašiškais – P. Taujanskaitei paskambino kolegė Oneida Kunsunga, kuri dar neprasidėjus projektui turėjo pasitraukti. „Oneida pasakė, jog išliko problemų su sveikata ir galbūt galėčiau ją pakeisti“, – šypsojosi Paulina, netikėtai nėrusi į šokio sūkurį.

Netikėtai į „Šok su žvaigžde“ projektą patekusi Paulina Taujanskaitė – apie ašaras treniruočių metu ir filosofiją viskam sakyti „taip“

Ji tikina, kad sutiko iškart, tiesa, tada net nespėjo suvokti, kad pasiruošti pirmam pasirodymui liko vos pusantros savaitės. Į porą ji stojo su televizijos žiūrovams jau gerai pažįstamu profesionaliu šokėju Rolandu Beržiniu, pirmame sezone šokusiu su influencere Indre Stonkuviene, antrajame – su gera Indrės bičiule, atlikėja Monika Linkyte.

Paklausta, ar su partneriu lengvai surado bendrą kalbą, Paulina šyptelėjo: „Neturėjome laiko gilintis. Iškart supratau, kad esu mokinė, o jis mano mokytojas, taigi stengiausi į save sutraukti kuo daugiau reikiamos informacijos, o Rolandas ieškojo būdų ją pateikti.“

Poros prisistatymo šokiu tapo lėtas valsas, tiesa, P. Taujanskaitė tikino, kad šokio pavadinimas neturėtų klaidinti. „Iš tiesų šis šokis nėra lėtas – aš jo šokti nespėju! <...> Vienu metu vyksta tiek daug – reikia patempti koją, pasukti galvą...“, – pasakojo ji.

Mergina neslepia, kad pasiruošimas nebuvo lengvas, tad prieš pirmąją tiesioginę transliaciją ji prisipažino, kad labai nusimintų, jei nepavyktų išpildyti to, ką paruošė. „Juk liūdna ir būna tada, kai nepadarai geriausiai, kiek gali. Nenoriu šokti geriau už kažką ar nesitikiu kažkokių balų iš teisėjų – pirmiausia pati sau noriu parašyti dešimtuką už tai, kad padariau viską, ką galėjau“, – sakė Paulina.

Tiesa, iš Kėdainių kilusi mergina pasakojo, kad šokis jai nėra visiškai svetimas – gimtame mieste nuo penkerių ji lankė baleto būrelį. Porą kartų per savaitę ji lankė pamokas, paauglystėje su klasiokais šoko kitus šokius. „Tačiau tai buvo būrelis, niekada nebuvo profesionalu“, – tikino ji.

Aktorė prisiminė filmą „Yes Man“, pasak jos, būtent šis filmas geriausiai atspindi pastarąsias porą jos savaičių. Ji ne tik ilgai nesvarsčiusi priėmė šokio iššūkį, tačiau ir ilgai nedvejojusi šeštadienį sutiko tapti antrąja laidos „Labas rytas, Lietuva“ vedėja.

Šok su žvaigžde. Paulina Taujanskaitė ir Rolandas Beržinis. I laida

„Prieš dvi savaites mano gyvenimas buvo visai kitoks – ramiai sau sodinau pušeles, tačiau Oneidos skambutis viską pakeitė. Televizijos žiūrovai turbūt neįsivaizduoja, kiek šis iššūkis reikalauja darbo – ne tik šokiai, bet ir įvairūs siužetai, batelių matavimai, drabužių ar muzikos pasirinkimas, – kalbėjo ji. – Tačiau metu iššūkį likimui ir gyvenimui, tikiuosi, kad visa tai man atneš ką nors gero.“

Paulina – žinoma kino ir teatro aktorė, 2020 m. „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje apdovanota geriausios aktorės kategorijoje už Marytės vaidmenį spektaklyje „Vienos miško pasakos“ (rež. Yana Ross). Tais pačiais metais aktorė buvo nominuota „Sidabrinei gervei“ už geriausią aktorės vaidmenį filme „Nematoma“ (rež. Ignas Jonynas), kur suvaidino merginą, dalyvaujančią panašiame šokių projekte.

Tiesa, iš pradžių ji studijavo archeologiją. „Man įdomu beveik viskas. Daug kas priklauso nuo to, su kuo esu. Buvau tas mokinys, kuriam patiko gero mokytojo pamokose ir nepatiko dalykai, kuriuos mokė prastas mokytojas. Esu labai plataus diapazono žmogus“, – apie save dėstė Paulina.

Ji aiškiai prisimena dieną, kai suprato, kad archeologe vis tik nebus: „Į vieną paskaitą dėstytojas atnešė akmenų. Jis pasiuntė juos per klasę. Žiūriu į tuos akmenis ir galvoju – jei būtų bulviakasis, tokį akmenį turbūt mesčiau per petį.

Tačiau klasės gale pamačiau porą aktyvistų, kurie tuos akmenis apžiūrinėjo susidomėję, jų akys tiesiog degė. Supratau, kad nebūsiu puikiausia archeologė, nes mačiau, kad yra žmonių, kurie dega dešimt kartų labiau. Suvokiau, kad turiu ieškoti veiklos, kurioje aš degčiau.“

Paulina sakė, kad nuo vaikystės lankė šokius, muzikos mokyklą, dalyvavo raiškiojo skaitymo konkursus, sportavo, tačiau nieko nedarė taip gerai, kad būtų vienos srities profesionalė. „Todėl pamąsčiau, kad teatras yra ta sritis, kuri visus minėtus dalykus sujungia“, – savo kelio pradžią į Lietuvos teatro ir muzikos akademiją prisiminė aktorė.

Taip pat žiūrėkite pokalbį su P. Taujanskaitės partneriu Rolandu Beržiniu.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Prasideda „Šok su žvaigžde“ projektas: pirmoje laidoje – profesionalų šou ir prisistatymo šokiai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt