Veidai

2021.10.17 21:41

Filme apie Džeimsą Bondą sužibėjęs Malekas – patyčias kentęs imigrantų vaikas, kuriam sėkmės teko palaukti

LRT.lt2021.10.17 21:41

Nusifilmavęs bondiadoje ir „Queen“ vokalisto, Freddie Mercury, vaidmenį sukūręs Rami Malekas pasaulinę šlovę pelnė baigdamas ketvirtąją dešimtį. Tačiau ir išgarsėjęs jis stengiasi apie asmeninį gyvenimą bei santykius su „Bohemian Rhapsody“ aktore Lycu Boynton per daug neatvirauti. Ilgą laiką jis nekalbėjo ir apie skaudžias vaikystės patirtis ir patyčias, kurių sulaukdavo būdamas imigrantų iš Egipto atžala.

Pastaruoju metu R. Malekas vėl atsidūrė dėmesio centre – būtent jis sukūrė blogiečio Lyutsiferio Safino vaidmenį naujausioje bondiados dalyje „Mirtis palauks“.

Su bondiados filmų prodiusere Barbra Broccoli R. Malekas susipažino dar 2013-aisiais, dramos „Short Term 12“ filmavimo aikštelėje. „Pietavome ir ji pasakė, kad vieną dieną dirbsime kartu. Ir savo pažadą ji įgyvendino, tai nuostabu“, – prisiminė aktorius. Tiesa, jam reikėjo kantriai palaukti, kol galiausiai šiemet kino teatrus išvydo bendras jų darbas, 25-asis bondiados filmas.

Ir nors ši galimybė buvo ilgai laukta, „Graham Norton Show“ laidoje aktorius neslėpė, kad pirmasis susitikimas su Jameso Bondo vaidmenį sukūrusiu Danieliu Craigu jį kiek trikdė: „Filmavimo aikštelėje jis yra visiškai įsijautęs į agento 007 vaidmenį. Taigi repetuojame ir žodžiai tiesiog pinasi galvoje, pasimiršta – juk tiesiai į akis žvelgiu pačiam Jamesui Bondui.“

Susižavėjimo žodžių D. Craigo talentui negailintis R. Malekas tikino, kad žinojimas, jog tai paskutinis kartas, kai D. Craigas bondiadoje atlieka agento 007 vaidmenį, jam taip pat kėlė šiokios tokios įtampos: „Norėjosi, kad jam ši patirtis įsimintų tik kaip labai teigiama. Kaip jaunas aktorius, grįžęs namo vis galvoji, kad galėjai suvaidinti daug geriau... Taigi teko kovoti su ta savigrauža.“ Jaunajam kolegai gerų žodžių negailėjo ir D. Craigas, gyręs jo talentą bei darbštumą.

Tiesa, R. Maleko kelias į žinomumą, pripažinimą, apdovanojimus ir labiau patyrusių kolegų pagarbą buvo gan ilgas ir vingiuotas. Buvęs užguitas ir drovus vaikas, tikriausiai, niekada nesitikėjo, kad vieną kartą pateks tarp ryškiausių Holivudo žvaigždžių.

Imigrantų iš Egipto šeimoje gimęs aktorius karjerą pradėjo vaidindamas Niujorko teatruose, vėliau persikėlęs į Los Andželą pradėjo kurti epizodinius vaidmenis kine. Vienas pirmųjų ryškesnių jo pasirodymų – faraono Ahkmenraho vaidmuo trilogijoje „Naktis muziejuje“.

Lūžiu jo karjeroje vadinamas serialas „Mr. Robot“ (2015-2019 m.), kuriame jis sukūrė pagrindinį, IT specialisto Ellioto Aldersono, vaidmenį. Visame pasaulyje jį išgarsino Freddie Mercury`io vaidmuo juostoje „Bohemian Rhapsody“ (2018 m.), už kurį aktorius pelnė „Oskarą“, „Auksinį gaublį“, BAFTA ir Aktorių gildijos apdovanojimus. 2019-aisiais aktorius buvo įtrauktas į žurnalo „Time“ įtakingiausių pasaulio žmonių šimtuką.

Gegužės 12-ąją 40-metį minėjęs aktorius itin vertina savo privatumą, todėl vengia socialinių tinklų, retai atvirauja per interviu. Tiesa, kartais jis atvirai prabyla jam jautriomis temomis.

R. Malekas turi brolį dvynį Samį, gimusį 4 min. vėliau, pasirinkusį anglų kalbos mokytojo kelią. Su broliu jiedu yra labai artimi. „Esame identiški dvyniai, nors anksčiau išvaizda buvome kur kas panašesni, nei dabar“, – Jimmy Kimmeliui duotame interviu kalbėjo R. Malekas.

Jis juokėsi, kad naudodamiesi savo panašumu, buvo iškrėtę išdaigų. Kadangi Rami studijavo aktorinį meistriškumą Niujorke, o Sami krimto anglų kalbos ir literatūros mokslus Los Andžele, jie galėjo pergudrauti ir savo dėstytojus.

„Kartą jis man paskambino kone panikuodamas ir paklausė ar moku tam tikrą monologą iš vienos graikų pjesės. Aš jį, žinoma, mokėjau – ketverius metus jį deklamavau ant scenos. Brolis pasakė, kad turiu atvykti į jo paskaitą ir padeklamuoti, nes tai padėtų jam gauti papildomų balų, labai reikalingų baigiamaisiais metais. Sutikau. <...> Padeklamavau monologą prieš auditoriją, sulaukiau netgi plojimų, tačiau dėstytojai sukėliau įtarimų, taigi ji mane išsivedė į koridorių, paklausti, kaip man galiausiai pavyko“, – R. Malekas prisiminė, kaip uždirbo broliui taip reikalingus taškus.

Tiesa, ne visas jo gyvenimas buvo tik juokai ir išdaigos. Nors R. Malekas gimė JAV, užaugo jis imigrantų iš Egipto šeimoje, iki 4-5 metų jis kalbėjo tik Egipto arabų kalba, dėl ko vėliau jam buvo sudėtinga sutarti su bendraamžiais, su kuriais bendravo angliškai.

Tėvai labai stengėsi, kad jų atžalos gerbtų savo šaknis, tradicijas ir kultūrą bei įsilietų į Koptų stačiatikių bažnyčią, kurios išpažinėjai yra. Vieną atviriausių savo interviu aktorius davė žurnalistei Terry Gross, npr.com tinklalaidėje. Čia jis prisipažino, kad viena iš priežasčių, kodėl jo tėvai nusprendė palikti Egiptą – religija, kuri nėra dominuojanti jų gimtinėje. „Be to, tėvas buvo labai išsimokslinęs, išprusęs. Tėvynėje jis buvo kelionių agentas, taigi JAV jis matė ir daug karjeros perspektyvų“, – paaiškino aktorius.

„Mano tėvai pritapo, man buvo sunkiau. Vis tik turėjome savo tradicijas ir įpročius, netgi mano priešpiečiai mokykloje buvo kitokie nei visų vaikų. Taigi nuolat sulaukdavau patyčių“, – „James' show“ laidoje prabilo aktorius.

Duodamas interviu npr.com, jis prisipažino, kad iki 10 metų amžiaus jo bendraamžiai netgi jo vardą tardavo neteisingai. „Tik vidurinėje mokykloje man užteko drąsos pasakyti, kad mano vardas neatitinka amerikiečių tarimo taisyklių ir aš esu Rami, o ne Remi ar pan. Labai liūdna, kad man reikėjo tiek laiko“, – prisipažino jis.

Ir nors aktorius neatvirauja apie savo asmeninį gyvenimą, jau porą metų šalia jo – 13 metų jaunesnė aktorė Lucy Boynton, taip pat sukūrusi vaidmenį „Bohemian Rhapsody“.

Kaip rašoma people.com, poros santykiai užgimė filmavimo aikštelėje, nuo 2018-ųjų sausio jiedu kartu pasirodo ir raudonojo kilimo ceremonijose, tačiau viešai R. Malekas kalbas apie užgimusius jausmus patvirtino tik 2019-aisiais. Jo mylimoji apie Rami taip pat nekalba.

Tiesa, kartais žodžių nė nereikia. Rugsėjo pabaigoje įvyko bondiados filmo „Mirtis palauks“ premjera, juostoje R. Malekas sukūrė Lyutsiferio Safino vaidmenį. Į premjerą pora atvyko susikibę už rankų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt