Veidai

2021.10.07 18:07

Neblaivi prie vairo sulaikyta Edita Mildažytė stos prieš teismą

LRT.lt2021.10.07 18:07

Rugsėjo viduryje neblaivi prie vairo sulaikyta žurnalistė, televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė stos prieš teismą. Šią savaitę buvo baigtas ikiteisminis tyrimas ir jo medžiaga perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui, portalui LRT.lt patvirtino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

„Pareigūnai surinko visą medžiagą ir perdavė į teismą“, – sakė J. Samorokovskaja.

Teismas priims sprendimą, kokią nuobaudą E. Mildažytei skirti. Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už vairavimą nustačius 1,51 ir daugiau promilių neblaivumą, baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. E. Mildažytei gresia ir netekti vairuotojo pažymėjimo.

LRT.lt primena, kad E. Mildažytė rugsėjo 19 d. buvo sulaikyta prie vairo apsvaigusi nuo alkoholio ir atsidūrė areštinėje. Jos vairuojamas automobilis sustabdytas Vilniuje, Nemenčinės plente. LRT šaltinių duomenimis, moteriai nustatytas 2,36 promilių girtumas (vidutinis girtumo laipsnis).

Kitą dieną portalui LRT.lt atsiųstame laiške ji atsiprašė visų, kuriuos „nuvylė savo nedovanotinu elgesiu“.

„Sunku kalbėti apie didžiausios viešos gėdos dieną. Atsiprašau visų, kuriuos įskaudinau, įžeidžiau, nuvyliau savo nedovanotinu elgesiu. Šeimos, vaikų ir mamos, visų tų, kuriems nederamas mano elgesio šleifas pakenkė reputacijai, įstaigos geram vardui.

Atsiprašau žiūrovų, kolegų, LRT vadovybės. Suprantu ir labai išgyvenu, kad sukėliau pavojingą situaciją.

Jei galėčiau panaikinti vakar dieną, taip ir padaryčiau... Deja, tai jau yra įvykęs faktas. Už padarytas veikas būsiu nubausta pagal įstatymą, praradau dalies Jūsų meilę ir pasitikėjimą... O tai yra milžiniškas nuostolis..

Suprantu ir pripažįstu, kad pati sudaviau baisų smūgį visam savo gyvenimui. Labai prašau man atleisti“, – buvo rašoma laiške.

„Labai apgailestaujame dėl neatsakingo Editos Mildažytės elgesio. Visuomeninis transliuotojas LRT savo darbuotojams, autoriams, bendradarbiams, prodiuseriams, laidų vedėjams kelia aukštus darbo etikos reikalavimus, todėl tokį neatsakingą elgesį LRT vertina neigiamai.

Spalį portale LRT.lt turėjo startuoti nauja E. Mildažytės pokalbių laida, tačiau paaiškėjus šioms aplinkybėms LRT jas įvertins ir priims sprendimą dėl projekto ateities artimiausiomis savaitėmis. Naujame televizijų sezone E. Mildažytė neveda jokios laidos ir artimiausiu metu tai nėra numatyta“, – buvo teigiama netrukus po įvykių pasirodžiusiame LRT komentare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt