Veidai

2016.10.17 19:14

Kauno zoologijos sode apsigyveno žirafa Nino

ELTA, LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“2016.10.17 19:14

Pirmadienį oficialiai pristatytas naujausiais Kaune įsikūrusio Lietuvos zoologijos sodo gyventojas – žirafos patinas Nino. Aukščiausio pasaulio žinduolio statusą turintį naująjį gyventoją pasveikino ne tik kiti sodo gyventojai, bet ir A lygos prezidentas Deividas Šemberas.  

„Nino atkeliavo iš Lenkijos Vroclavo zoologijos sodo. Jį suradę mes susidūrėme su logistinėmis problemomis. Tokį gyvūną transportuoti gali tik didžiulę patirtį turintys gyvūnų vežėjai. Laimei, iniciatyvos „Geridarbai.lt“ komanda mums finansavo šią užduotį atlikusio profesionalo iš Čekijos paslaugas“, – sakė Kauno zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

„Geridarbai.lt“ projekto vadovė Justina Ambrasienė teigė, kad prisidėti prie Nino atkeliavimo į Lietuvą buvo vienas malonumas.

„Labai apsidžiaugėme atsiradus galimybei padėti zoologijos sodui. Mūsų tikslas yra mažais darbais įgyvendinti didelius pokyčius. Nino dabar turi naujus namus, o zoologijos sodo svečiai – dar vieną priežastį jame apsilankyti. Tikimės, kad Nino dar labiau padidins zoologijos sode besilankančių turistų srautus“, – teigė ji.

Nino atvykimo į Kauno zoologijos sodą proga, A lygos prezidentas Deividas Šemberas padovanojo žirafų užimtumui skirtas priemones.

„Labai gerai, kad atsirado galimybė prisidėti ne tik prie žmonių, bet ir prie žirafų užimtumo. Žmonės laisvalaikiu gali žaisti futbolą, žirafoms irgi reikia pramogų. Tikiuosi, kad šios dovanos padės Nino ir Nafariui nenuobodžiauti ir turiningai leisti laisvalaikį“, – sakė D. Šemberas.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai zoologijos sodas bendradarbiauja su aukščiausia Lietuvos futbolo lyga.

Nino – pirmoji tinklinė žirafa (Giraffa camelopardalis reticulate) Lietuvos zoologijos sode. Kita žirafa – Nafaris, šiuo metu gyvenantis zoologijos sode, kuriam ilgokai ieškota kompanijos kaip ir iki šiol visos gyvenusios žirafos buvo Rotšildo (Baringo) rūšies. Skirtingų rūšių žirafų skiriasi kailio raštas ir spalviniai tonai, taip pat galvos formos bei ūgis ir stambumas.

Žirafos yra socialūs gyvūnai. Joms reikia kitų žirafų kompanijos. Ypač jauniems individams. Gamtoje jauni patinai (2-6 metų) paprastai sudaro patinų-paauglių grupes, kad būtų lengviau išgyventi atsiskyrus nuo motinos. Lietuvos zoologijos sode iki šiol nuo 1979 metų buvo laikytos 14 žirafų, o naujai atkeliavęs patinas Nino jau yra 15-a zoologijos sode esanti žirafa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt