Naujienų srautas

Veidai

2016.10.14 12:15

Mongolijos sužavėtas keliautojas: nustebino, kad gyvuliai stepėse suvarinėjami motociklais

Anot kai kurių kelionių entuziastų, Mongolija – tai kiekvieno keliautojo svajonių šalis. Remiantis stereotipais, tai kraštas, kuriame žmonės gyvena jurtose, užsiima klajokline gyvulininkyste, didžiuojasi unikaliu gerkliniu dainavimu ir šamanizmu. Kaip yra iš tiesų? Keliautojas Aivaras Jefanovas tikina, kad Mongolijoje rado ir užtektinai civilizacijos, ir tuo pačiu buvo sužavėtas įspūdingos gamtos bei klajoklių gyvenimo.

Šalyje mėnesį praleidęs gamtininkas ir keliautojas pasakoja turėjęs progą pajusti tikrąjį klajoklio gyvenimą – stepėse jojo arkliais, kopė į kalnus, plaukė baidarėmis (kurias, beje, atsivežė iš Lietuvos), keliavo dykuma.

„Kaip gamtininką mane labai domino skirtingi kraštovaizdžiai – dykuma, stepės, gyvūnija, augalija. Didžiausią įspūdį turbūt paliko dykuma. Aš visiškai nesitikėjau, kad ta dykuma yra žalia“, – pasakoja keliautojas.

A. Jefanovas taip pat pripažįsta, kad nereikia manyti, jog Mongolija vis dar gyvena senovėje  – civilizacijos, anot jo, ten yra pakankamai.

„Vidury stepių ar kalnų tose jurtose jie gyvena ir ten yra ir plazminiai televizoriai, ir  palydovinės antenos, ir stovi japoniški džipai“, – sako keliautojas.

A. Jefanovas taip pat sako nustebęs, kai pamatė, kad mongolai gyvulius stepėse suvarinėja motociklais.

Plačiau apie tai – įraše. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi