Veidai

2021.10.05 10:54

Elžbieta II ieško naujų darbuotojų – siūlo konkurencingą atlygį, bet ir kelia aukštus reikalavimus

LRT.lt2021.10.05 10:54

Svajojate savo virtuvės šedevrais vaišinti Didžiosios Britanijos karalienę Elžbietą II ir jos svečius, galbūt esate tikras sodo ekspertas, o gal geriausiai jaučiatės už sunkvežimio vairo? Karališkieji rūmai paskelbė ieškantys naujų darbuotojų, rašo leidinys „People“. Ir nors prestižinė darbovietė siūlo konkurencingą atlyginimą, nenuostabu, jog darbuotojams monarchė kelia aukštus reikalavimus.

Išplatintame pranešime, kurį cituoja „People“, Didžiosios Britanijos karališkieji rūmai nurodė, kad šiuo metu ieško net keleto naujų darbuotojų. Vienas jų – Demi Chef de Partie, kitaip – virtuvės šefas-vyresnysis virėjas. Jam teks atsakingos pareigos rūpintis šimtų banketų ir kviestinių pietų, kuriuos kasmet rengia karališkoji šeima, ruošimu.

Ne paslaptis, jog karališkieji rūmai teikia tik aukščiausios klasės patiekalus – to į pareigas pretenduojančiam virtuvės profesionalui šiukštu nereikėtų pamiršti.

„Būsite atsakingas už daugybės įvairių renginių meniu ir tobulinsite įgūdžius, praversiančius žengiant kitą žingsnį karjeroje. Kaip galite numanyti, standartai ir dėmesys detalėms šiame darbe yra itin aukšti, o kiekviena diena – užimta, tad ieškome ambicingo, kvalifikuoto virtuvės šefo, turinčio bent metų ar dviejų darbo patirtį“, – nurodoma karališkųjų rūmų darbo skelbime, kurį cituoja „People“.

Naujam darbuotojui greta atsakingų pareigų virtuvėje siūlomas ir apgyvendinimas Bakingamo rūmuose, tačiau virtuvės šefui gali tekti keliauti ir po kitas karališkąsias rezidencijas – Vindzorą, Sandringamą ir kt.

Skelbime taip pat nurodoma, kad darbuotojui siūlomas „konkurencingas“ atlyginimas. Tiesa, laukia keletas papildomų sąlygų. Pavyzdžiui, svarbių valstybinių švenčių ir minėjimų metu virtuvės šefams suteikiami slapyvardžiai, padedantys apsaugoti jų tapatybę. Beje, svarbių įvykių metu virtuvės šefai privalo visus ingredientus, peilius ir kitus gaminimo įrankius pateikti apžiūrėti apsaugininkams.

Praėję pro rentgeno aparatą, virtuvės šefai palydimi į karalienės virtuvę. Atsakingi pareigūnai privalo užtikrinti, kad žmogus, gaminantis Kinijos prezidentui Xi Jinpingui, buvusiems JAV prezidentams Barackui Obamai ar Donaldui Trumpui būtų išties patikimas, rašo „People“.

Visus kviestinių pietų ar balių skanėstus atidžiai įvertina pati karalienė Elžbieta II. Darbe prireiks ne tik šaltų nervų, bet ir kantrybės, mat kai kurių švenčių meniu gali tekti planuoti ir pusmetį. Nors princų Williamo ir Harry vestuvės jau atšoktos, priešakyje – dar daug svarbių progų, per kurias karališkųjų rūmų virtuvės šefai turės progą pademonstruoti savo meistriškumą.

Na, o jeigu suktis virtuvėje – ne jūsų pašaukimas, karalienė Elžbieta II taip pat ieško sunkvežimio vairuotojo. Pastarasis būtų atsakingas už parduodamų Karališkosios kolekcijos eksponatų išvežiojimą po mažmenines Karališkosios kolekcijos fondo valdomas labdaros parduotuves, kur eksponatai yra parduodami, siekiant gauti lėšų kitiems Karališkosios kolekcijos eksponatams prižiūrėti.

Įsigytus dirbinius gali tekti nugabenti ir tiesiai į pirkėjų rankas. Pradinė sunkvežimio vairuotojo alga – nuo 20,5 tūkst. svarų sterlingų (24 tūkst. eurų) per metus, t. y. nuo 2 tūkst. eurų per mėnesį.

„Prisijungę prie mūsų draugiškos darbuotojų komandos, įsikūrusios Vindzoro pilies namų parke, jūs padėsite rūpintis daugiau kaip 3 mln. prekių per metus, aptarnausite 9 elektronines parduotuves trijose svetainėse, taip pat būsite atsakingas už didmeninę ir elektroninę prekybą“, – nurodoma prie darbo skelbimo.

Vairuotojas bus atsakingas už saugų eksponatų gabenimą ir turės užtikrinti, kad prekės į parduotuvių sandėlius ar tiesiai pirkėjams būtų pristatytos laiku.

Karališkieji rūmai taip pat skelbia ieškantys sodininko, lankytojų aptarnavimo specialisto, taip pat IT specialisto. Juokaujama, kad Bakingamo rūmuose įsikūręs tikrų tikriausias įvairiausių specialistų kaimelis. O gal tiktų sakyti, jog visa karalystė?

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt