Veidai

2021.10.04 09:02

Dar vaikystėje didžiam gyvenimui pasiryžęs Stingas laimę surado buvusios žmonos draugės glėbyje

LRT.lt2021.10.04 09:02

Darbas laivų gamykloje ir mažo miestelio kasdienybė – didžiausios iš mažo Anglijos miestelio kilusio atlikėjo Stingo vaikystės baimės. Taigi jis užsimojo pasiekti daugiau – šiandien Stingas džiaugiasi pasauline šlove bei gerbėjų dėmesiu, o namuose – santarve. Jau beveik 4 dešimtmečius jis žengia su žmona Trudie Styler ir turi paaiškinimą, kodėl jiems taip gerai sekasi.

„Gimiau ir augau nedideliame miestelyje, Volsendo laivų gamyklos šešėlyje. Būdamas vaikas kiekvieną rytą matydavau tūkstančius darbininkų, keliaujančių į gamyklą, o vakare stebėdavau juos sugrįžtančius.

Turiu pripažinti, kad ten nebuvo nei maloniausia kaimynystė, nei smagiausia vieta dirbti“, – apie gimtąjį miestelį Nortumberlando grafystėje Anglijoje ir vaikystę prieš keletą metų savo TED kalboje sakė Stingas, kurio tikrasis vardas Gordonas Matthew Thomas Sumneris, spalio 2-ąją pasitikęs 70-ąjį gimtadienį.

Nors atlikėjo mama buvo kirpėja, o tėvas pienininkas ir inžinierius, daugelis miestelio gyventojų dirbo būtent gamykloje. Ten laivus statė ir Stingo senelis. „Taigi su nerimu svarsčiau, nejaugi ir man bus lemta ten dirbti, – prisipažino dainininkas. – Užsispyriau, kad to nebus – turėjau kitų svajonių.“

Siekti tikslų ir svajonių jį paskatino ne kas kitas, o trumpas, bet lemtingas susitikimas su karaliene motina.

Kai iš gamyklos būdavo išleidžiami didžiuliai, įspūdingi laivai, pasakyti sveikinimo kalbos iš Londono atvykdavo aukštus postus užimantys žmonės, kartais netgi karališkiosios šeimos nariai.

„Taip vieną šeštadienį mama mane aprengė geriausiais drabužiais ir mes vykome stebėti laivo paleidimo. Pamačiau artėjantį kortežą, kurio viduryje – juodas „Rolls Royce“ automobilis. Juo važiavusi karalienė motina, rodos, pamatė mane, gatvėje energingai mojuojantį vėliavėle, ir nusišypsojusi pamojo man. Tada supratau – nenoriu dirbti gamykloje, nenoriu gyventi sename name savo gatvėje, noriu būti tokioje mašinoje. Noriu didesnio gyvenimo“, – kalbėjo Stingas.

Dar būdamas vaikas jis pirmą kartą į rankas paėmė gitarą, kurios skambesys jį lydėjo visą gyvenimą, nors dainų autoriumi ir atlikėju jis tapo ne iš karto. Studijuodamas anglų kalbą universitete jis dirbo autobuso kontrolieriumi, vėliau – anglų kalbos mokytoju.

„Buvau tėvas ir vyras, taigi turėjau tikrą darbą, kuris man leido mokėti mokesčius. Džiaugiuosi, kad netapau žinomas būdamas 16 m. – žmonės to nepakelia.

O aš turiu galimybę palyginti du gyvenimus – tą, kurį gyvena daugelis, ir retam pažįstamą žinomo žmogaus gyvenimą. Galbūt tai man padeda tvirtai stovėti ant žemės“, – atvirame interviu people.com svarstė Stingas.

Dar nuo mokyklos laikų jis mėgo vakarus leisti baruose, o vėliau vakarais ir savaitgaliais ir pats pradėjo rengti pasirodymus su grupe „Phoenix Jazzmen“.

Dokumentinėje juostoje „Bring on the Night“ jis atskleidė, kad būtent tada atsirado jo sceninis vardas Stingas. Jo grupės nariai juokavo, kad jis primena bitę ar vapsvą, o „sting“ reiškia „įgėlimas“ arba „geluonis“. „Nežinau, kas tas Gordonas, nes visi mane vadina Stingu. Net ir mama bei vaikai“, – dokumentikoje šyptelėjo jis.

Geriausiai žinomas Stingas tapo po to, kai 1977-aisiais prisijungė prie grupės „Police“, o 1985-aisiais pasirodė ir pirmasis jo solinis albumas. Šiandien Stingas – viena ryškiausių scenos žvaigždžių, apdovanota septyniolika „Grammy“ statulėlių ir dešimtimis kitų apdovanojimų.

Jau beveik keturis dešimtmečius šalia Stingo – žmona Trudie Styler, aktorė, prodiuserė ir režisierė. Jie drauge nuo 1982-ųjų, o oficialiai žiedus sumainė 1992-ųjų rugpjūtį.

Pora susilaukė keturių atžalų – Brigitte Michael (Mickey), Jake`o, Eliot Paulina (Coco) ir Giacomo Luke`o.

„Apie santuoką šį tą išmanau. Kai manęs klausia, ką darome, kad mūsų santuoka tęsiasi taip ilgai, atsakau, kad tai yra savotiškas stebuklas. Tačiau nemanome, jog sėkminga santuoka savaime susiklostantis dalykas.

Mes esame draugai, vienas kitą mylime. Be to, vienas kitam iš tiesų patinkame. Tai labai svarbu – meilė ir aistra ne tas pats, kas nuoširdus mėgavimasis kito žmogaus kompanija. Pastarasis dalykas paprastai tęsiasi gerokai ilgiau. Todėl sakau, kad svarbiausia būti susituokus su geriausiu draugu“, – people.com sakė Stingas.

Tiesa, Trudie – antroji Stingo žmona. Nuo 1976-ųjų iki 1984-ųjų jis buvo oficialiai vedęs aktorę Frances Tomelty, su kuria turi du vaikus: Joseph ir Fuchsia Katherine. Kaip rašoma „Independent“, dainą „Every Breath You Take“ iš dalies įkvėpė skyrybos ir santykių su bususios žmonos geriausia drauge T. Styler pradžia. Kai viešai buvo aptarinėjama subyrėjusi santuoka ir naujas romanas, Stingas nusprendė ištrūkti į Jamaiką, kur ir sukūrė šį hitą.

„Neturėjau intencijos tapti tėvu. Tačiau netyčia taip nutiko šešis kartus. Vis tik tai buvo šeši laimingiausi nutikimai mano gyvenime – visi mano vaikai nuostabūs žmonės. Jie padovanojo man būrį anūkų, kurie taip pat yra nuostabūs“, – savo atžalomis džiaugėsi Stingas.

Jis patikino, kad tobulų tėvų nebūna, tad jis net neabejoja, kad buvo dienų, kai jo vaikai džiaugėsi būdami jo atžalomis, tačiau buvo ir dienų, kai nebuvo. „Kai nuvežęs vaikus į mokyklą turėjau dalyti autografus kitų vaikų tėvams, malonu nebuvo ir man, ir mano vaikams“, – atsiduso interviu people.com žymus atlikėjas.

Tiesa, jis sakė, kad visada norėjo savo vaikams įdiegti, jog nepaisant to, kad jų tėvas yra nemažai pasiekęs muzikos pasaulyje, jie turi būti savarankiški. „Ir jie yra velniškai nepriklausomi. Jie tikrai nesėdėjo laukdami, kol gaus savo dalį. Be to, negalėčiau iš savo vaikų atimti to nuostabaus nuotykio, visko pasiekti patiems. Nors tai labai sudėtinga, taip pat ir nuostabu“, – savo mintimis dalijosi dainininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt