Veidai

2021.09.28 13:18

Obamos prezidentinė biblioteka statoma prie vietos, kur pradėjo karjerą ir susipažino su žmona

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.28 13:18

Čikagoje pradėta statyti Baracko Obamos prezidentinė biblioteka – parke greta juodaodžių rajono, kuriame jis pradėjo karjerą kaip bendruomenės aktyvistas, susipažino ir susituokė su žmona bei kur tebeturi namus.

Kiekvienas baigęs kadenciją prezidentas Amerikoje stato savo biblioteką, bet Obamos prezidentinis centras yra pirmasis didmiesčio viduryje. Projekto derinimas, netgi ginčai teismuose užtruko daugiau kaip ketverius metus.

Beveik aštuonių hektarų sklypą viename iš centrinės Čikagos parkų prie ežero Obamų pora pasirinko savo prezidentiniam centrui dar nebaigę kadencijos. Bet turėjo pasikeisti dar du Amerikos vadovai, kol pusės milijardo dolerių projektas bus pradėtas vykdyti.

Žinios. Nausėda su susisiekimo ministru aptars kelių finansavimo pertvarką

„Su Michelle neišpasakytai džiaugiamės galėdami pradėti statyti Obamos prezidentinį centrą bendruomenėje, kurią mylime. Su jūsų pagalba šį centrą galime paversti ekonominių galimybių skatintoju, nauju pasauliniu traukos objektu Pietų Pusėje ir vieta, kur jauni žmonės artins permainas. Taigi švęskime Čikagą ir visus, kurie šią svajonę padeda versti tikrove“, – sako buvęs JAV prezidentas B. Obama.

Pietų Pusė – juodaodžių rajonas, kuriame Obamos pirmąkart pasibučiavo sankryžoje. Bet pirmajam juodaodžiam prezidentui, kuris ir pergalę šventė netoliese, iškilo kliūčių, kai juodaodžių organizacijos pabandė statybą stabdyti, bijojo, kad pakils nekilnojamojo turto kainos ir skurdesnieji turės kraustytis tolyn. Obamos tikina, kad bus sukurti penki tūkstančiai darbo vietų ir, svarbiausia, atsiras daugiau dėmesio rajonui ir daugiau vilčių.

„Su Baracku visada žinojome, kad čia grįšime. Čia išaugau apsupta bendruomenės, kuri padarė mane tuo, kas esu“, – pažymi buvusi JAV pirmoji ponia M. Obama.

Čia Obamos ir susituokė, sukūrė šeimą. Jau prieš ketverius metus B. Obama žadėjo, kad greta muziejaus, bibliotekos, sporto centro ir inovatyvaus maisto virtuvės atsiras ir tradicinės kepsninės. Bet Džeksono parkas įtrauktas į nacionalinį istorinių vertybių sąrašą, todėl prireikė ilgo derinimo, ilgesnio negu eksprezidentas tikėjosi.

Ilinojaus gubernatorius ir Čikagos merė dalyvaus ceremonijoje, kuri, pasak Obamų, bus bandymas grąžinti šiam rajonui tai, ką jis jiems padovanojo.

Plačiau – rugsėjo 28 d. „Žinių“ įraše.

Žinios. Nausėda su susisiekimo ministru aptars kelių finansavimo pertvarką
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt