Veidai

2021.09.28 08:53

Seną pažadą išpildęs Jurijus: viduje rusenęs patriotiškumas išsiveržė didžiule liepsna

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.09.28 08:53

„Duoto žodžio stengiuosi nelaužyti“, – portalui LRT.lt sako atlikėjas Jurijus Veklenko, išpildęs pažadą, kurį viešai buvo davęs dar prieš porą metų, kai atstovavo Lietuvai Tel Avive vykusioje „Eurovizijoje“. Dainininkas tąkart pažadėjo įstoti į Šaulių sąjungą, o prieš kelias dienas pasidžiaugė, kad jau baigė karinio rengimo pradžiamokslį.

„Metus trukusios pratybos leido suprasti, kad toli gražu ne viską žinojau. Kas laukia rytoj, bus matyti, bet svarbiausia nesustoti, tobulėti ir eiti pirmyn“, – rašė jis savo socialiniame tinkle.

Portalui LRT.lt Jurijus sako, kad įstoti į Šaulių sąjungą apsisprendė prieš porą metų. „Būdamas jaunesnis karinės tarnybos neatlikau, galbūt trūko sąmoningumo. Nors patriotiškumas visada viduje ruseno, su metais jis išsiveržė didžiule liepsna, atsirado noras kažką duoti Lietuvai, o ši pirmiausia yra žmonės. Taigi norėjau ką nors duoti žmonėms.

Prie to prisidėjo ir „Eurovizija“, kurioje atstovavau savo šaliai. Mačiau, kaip mūsų šalies žmonės moka palaikyti ir susivienyti“, – apie savo apsisprendimą stoti į Šaulių sąjungą kalba Jurijus.

„Eurovizija 2019“. Lietuva. Jurijus – „Run With The Lions“

Jis neslepia, kad prie jo pasiryžimo prisidėjo ir kolega scenoje, žinomas reperis ir šaulys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Galbūt ne tiesiogiai, bet pasidalydamas įkvepiančiais pasakojimais koncertų užkulisiuose ar nuotraukomis ir įžvalgomis savo socialinių tinklų paskyrose. Anot Jurijaus, stebėdamas, kuo gyvena Svaras, jis ir pats panoro užsirašyti į Šaulių sąjungą.

Visai neseniai baigėsi pirmasis Jurijaus kelionės etapas – metus trukusios karinio rengimo pratybos. „Jas vainikavo baigiamosios pratybos, jų dieną buvo beprotiškai šalta ir labai lijo“, – šypteli Jurijus.

„Tai pareikalauja nemažai laiko, tačiau yra lengvai suderinama su kitomis veiklomis. Dažniausiai pratybos ir treniruotės vyksta savaitgaliais arba šiokiadieniais po darbų ir trunka apie 3–4 val. Čia mokaisi visko: nuo įvairių taktikų karo metu iki pirmosios pagalbos suteikimo. Niekada nebūčiau patikėjęs, kad kada nors teks mokytis aplinkoje orientuotis su kompasu. Dabar galėčiau po miškus vaikštinėti nenaudodamas išmaniuosiuose telefonuose įdiegtų GPS programėlių ir pasiklysti būtų labai sunku. Viskas, ko išmokau, yra labai naudinga“, – neabejoja Jurijus. Jis džiaugiasi, kad išmoko į bet kokią kelionę pasiimti tik tai, ko tikrai reikia.

Ir nors karinio pasirengimo pratybos buvo nemenkas fizinis iššūkis, visada sportinę formą palaikęs Jurijus sako, kad pratybose laukė didesnis psichologinis išbandymas: „Kai jau atrodydavo, kad nebeliko jėgų, suprasdavau, kad išnaudojau gal tik trečdalį savo resursų. Viskas mūsų galvose. Buvo malonu suvokti, kad galiu daugiau, nei iš savęs tikėjausi.“

Kaip ir kiti šauliai, Jurijus užsiima ir savanoriška veikla. „Pagalba policijai visuomet ne pro šalį, tad savanoriavau įvairiuose renginiuose, prižiūrėjau viešąją tvarką ir stengiausi suteikti reikiamą pagalbą. Juolab kad policijos veikla man visada buvo įdomi.

Tiesa, kolegos šauliai, kuriems tekę dirbti įvairiuose maratonuose, yra pasakoję, kad ten neretai nutinka traumų, tad jų pagalba ir žinios labai praverčia“, – pasakoja atlikėjas.

Jis priduria, kad ir kitus ragintų prisijungti prie šaulių, anot jo, svarbiausia – noras. „Suderinti mokymus ir pratybas su kitomis veiklomis tikrai įmanoma, tik reikia noro. Užsidegimo reikia dar ir todėl, kad tai neatlygintina veikla, kiekvienas, prisijungiantis prie sąjungos, tai daro iš idėjos ir noro duoti.

Man gera žinoti, kad turiu įgūdžių ir jei, neduok Dieve, ateis diena, kai reikės juos panaudoti, galėsiu pasitarnauti, neturėsiu žvalgytis į kitus, o kitiems galėsiu pagelbėti, nes jau žinosiu, ką daryti“, – patikina Jurijus, nusiteikęs ateityje išmokti dar daugiau ir tapti koviniu šauliu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt