Veidai

2016.10.04 09:42

Saudo Arabija perėjo prie Grigaliaus kalendoriaus, kad sutaupytų pinigų

BNS 2016.10.04 09:42

Saudo Arabija nusprendė pereiti prie Grigaliaus kalendoriaus, kad sutaupytų valstybės tarnautojams mokamų pinigų, rašo internetinis laikraštis „The Independent“.

Iki šiol šalyje nuo jos įkūrimo 1932 metų buvo laikomasi Musulmonų kalendoriaus, dar vadinamo Hidžros arba Mėnulio kalendoriumi. Prie Grigaliaus kalendoriaus pereita nuo spalio 1 d. Toks sprendimas yra dalis šalies valdžios vykdomų finansinių išlaidų optimizavimo priemonių plano.

Saudo Arabijos vyriausybė paskaičiavo, kad dėl kalendorinės reformos valstybės tarnautojams bus sutaupyta lėšų valdininkų atlyginimams.

Pagal Musulmonų kalendorių laikas skaičiuojamas nuo 622 mūsų eros metų liepos 12 d., kuomet pranašas Mahometas ir pirmieji musulmonai persikėlė iš Mekos į Mediną.

Musulmoniškasis kalendorius tai pat turi 12 mėnesių, tačiau jų trukmė būna 29–30 dienų. O metus sudaro 354 dienos – 11 mažiau nei pagal Grigaliaus kalendorių. Para prasideda ne nuo vidurnakčio, o nuo saulės patekėjimo.

Dėl to perėjus prie Grigaliaus kalendoriaus valstybės tarnautojai Saudo Arabijoje gaus tokį patį atlyginimą už metus, kuriuose yra 11 papildomų darbo dienų.