Veidai

2021.09.25 20:59

Prieš pat „Maestro“ finalą – įtempta kova dėl išlikimo: projektą paliko Zita Kelmickaitė

LRT.lt2021.09.25 20:59

Penktoji muzikinio LRT TELEVIZIJOS projekto „Maestro“ laida minorine nata baigėsi Zitai Kelmickaitei – orkestro sprendimu, ji šeštadienio vakarą atsisveikino su projektu. Kitą savaitgalį „Maestro“ priartės prie kulminacijos. Projekto finale išvysime dirigentų lazdeles suremsiančius Liną Rastokaitę, Dainių Kazlauską ir Tomą Narkevičių-Free Finga. Tiesa, nugalėtoju taps tik vienas.

Pagal BBC formatą kuriamas LRT TELEVIZIJOS muzikinis projektas „Maestro“ suteikė galimybę iki tol nė menkiausios dirigavimo patirties neturintiems dalyviams stoti prieš simfoninį orkestrą ir pamėginti įvaldyti dirigavimo meną.

Į savo rankas paimti batutą – dirigento lazdelę – ir sugroti garsiausius muzikinius kūrinius projekto pradžioje ryžosi aštuoni žinomi žmonės. Iki šio šeštadienio muzikinę kelionę tęsė keturi dalyviai: laidų vedėja, muzikologė Zita Kelmickaitė, aktoriai Lina Rastokaitė ir Dainius Kazlauskas, atlikėjas, prodiuseris Tomas Narkevičius-Free Finga.

Projekto dalyvių pasirodymus vertino komisija: Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas profesorius Gintaras Rinkevičius, pasaulinio lygio mecosopranas, Karališkojo Velso muzikos ir dramos koledžo garbės narė Justina Gringytė ir LNOBT vyriausiasis dirigentas, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Ričardas Šumila.

Į sceną žengus D. Kazlauskui, Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skambėjo Papagenų duetas iš operos „Užburtoji fleita“, dainavo operos solistai Sandra Lebrikaitė ir Jonas Sakalauskas. D. Kazlauskas sužavėjo komisiją – jam ekspertai skyrė 24 balus.

Vakarą tęsė L. Rastokaitė. Jos diriguojamas orkestras atliko Trikė kupletus iš operos „Eugenijus Oneginas“. Scenoje aidėjo solisto Rafailo Karpio balsas. Komisija L. Rastokaitei skyrė balu mažiau – 23 balus.

T. Narkevičius-Free Finga komisiją pavergė skambant arijai „O mano brangus tėve“ iš operos „Džanis Skikis“ ir aidint solistės Monikos Pleškytės balsui. Komisija „Maestro“ dalyviui skyrė 24 balus. Jie užtikrino Free Finga vietą projekto finale.

Z. Kelmickaitės diriguojamas orkestras atliko Ūdrio ariją iš operos „Pilėnai“. Scenoje dainavo J. Sakalauskas. Z. Kelmickaitei komisija šeštadienio vakarą skyrė mažiausiai – 18 balų.

Pagal projekto taisykles, mažiausiai komisijos balų surinkę dalyviai stoja į orkestro teismą. Būtent jame sprendžiama, kas paliks projektą, o kas tęs muzikinę kelionę. Šį kartą orkestro sprendimas lėmė, jog projektą tęsia ir į finalą keliauja L. Rastokaitė, „Maestro“ palieka Z. Kelmickaitė.

„Ačiū studentams. Vadinasi, buvau griežta dėstytoja“, – sužinojusi, kad dirigento lazdelę teks atidėti į šalį, sakė Z. Kelmickaitė.

Laidos pabaigoje atsisveikindama ji kalbėjo:. „Man tai buvo graži patirtis, man buvo smagu pabūti čia. Jeigu žmonės galvoja, kad čia turėtum nusirauti plaukus, tai tikrai nenusirausiu. Noriu padėkoti ir orkestrui, ir visiems, kurie buvo šalia, nes buvo smagu. Ačiū.“

„Maestro“ finalas – jau kitą šeštadienį, spalio 2 d., 21 val. Dirigento lazdeles surems iki finalo atkeliavę trys projekto dalyviai, tačiau nugalėtojo titulu vakaro pabaigoje galės džiaugtis tik vienas. Kuris – lems televizijos žiūrovų balsai.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Šeštadieniais, 21 val., tik per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt