Veidai

2021.09.26 20:48

Trijų vaikų mama Uma Thurman prisipažino paauglystėje pasidariusi abortą: „Man plyšo širdis“

LRT.lt2021.09.26 20:48

Amerikiečių aktorė, prodiuserė, modelis Uma Thurman gali didžiuotis svaiginančia karjera ir vaidmenimis garsiausiose Quentino Tarantino juostose. Tiesa, jos sėkmės istorija slepia ir skaudžiąją pusę – vaikystėje mergaitė buvo užgauliojama dėl išvaizdos, moteriai teko patirti seksualinį priekabiavimą, o neseniai ji prisipažino paauglystėje pasidariusi abortą.

51-erių U. Thurman motina 1941 m. Meksikos mieste Meksike, vokiečių didiko Friedricho Karlo Johanneso von Schlebrügge`o giminėje. U. Thurman mama Nena von Schlebrügge buvo garsus modelis, o tėvas Robertas Thurmanas – Kolumbijos universiteto tibetiečių budizmo studijų profesorius. Jis tapo pirmuoju vakariečiu, įšventintu Tibeto budistų vienuoliu.

Nenuostabu, jog U. Thurman ir trys jos broliai nuo mažens buvo mokomi budistų tikėjimo. Šeima dažnai lankydavosi Indijoje, o jų namuose neretai viešėdavo Dalai Lama, rašo „The New York Times“.

Kaip rašoma knygoje „Uma Thurman: The Biography“, U. Thurman nuo mažens išsiskyrė įspūdingu ūgiu, liesa, kaulėta figūra ir didelio dydžio pėda. Tai kaip mat tapo penu bendraamžių patyčioms. Moksleiviai buvo negailestingi – jiems kliuvo ir U. Thurman išvaizda, ir vardas. Kai mergaitei buvo vos dešimt metų, vieno jos bičiuilo mama pasiūlė mergaitei pasidaryti plastinę nosies operaciją.

Vėliau U. Thurman leidinyje „Daily Mail“ prisipažino vaikystėje kentusi nuo dismorfinio kūno sutrikimo. Pagrindiniai jo simptomai – susirūpinimas įsivaizduojamu išvaizdos defektu, dėl to sutrikusios socialinės funkcijos, sumažėjęs darbingumas.

Visgi tai nesukliudė U. Thurman siekti karjeros. Būdama penkiolikos, ji ėmė dirbti modeliu. 1988 m. U. Thurman debiutavo ir kine – tais metais nusifilmavo net keturiose juostose. Pripažinimą jai pelnė vaidmuo filme „Pavojingi ryšiai“. Po jo aktore susidomėjo ir garsus režisierius Quentinas Tarantino`as, pasiūlęs jai suvaidinti juostoje „Nužudyti Bilą“ ir kt.

Po keleto itin sėkmingų vaidmenų, vėlesnius U. Thurman pasirodymus kine kritikai įvertino itin nepalankiai. Tada aktorė nutarė padaryti pertrauką ir atsidėti motinystei. Su vyru aktoriumi Ethanu Hawke`u ji susilaukė dukters, o vėliau – ir sūnaus. Tiesa, 2003 m. pora išsiskyrė. Tai buvo antroji nelaiminga U. Thurman santuoka – pirmoji jos santuoka su garsiu aktoriumi Gary`iu Oldmanu truko vos dvejus metus.

2008 m. U. Thurman susižadėjo su finansininku Arpadu Bussono, bet netrukus sužadėtuves atšaukė. Visgi mylimuosius keliai suvedė ir vėl – jiems gimė dukra. Tačiau net ir vaikas nesusaistė jų amžiams – 2014 m., kai mergaitei buvo dveji, U. Thurman ir A. Bussonas vėl pranešė sukantys skirtingais keliais.

1995 m. U. Thurman buvo išrinkta viena seksualiausių aktorių kino istorijoje. Nevengusi filmuotis apsinuoginusi, aktorė sulaukdavo ne tik malonaus dėmesio. Ji neretai keisdavo gyvenamąją vietą, o 2004–2011 m. buvo persekiojama, vėliau jos persekiotojas buvo nuteistas.

U. Thurman prisipažino, kad jai teko patirti ir seksualinį priekabiavimą. 2018 m. duodama interviu „New York Times“ žurnalistei Maureen Dowd, U. Thurman pasakojo, kad prodiuseris Harvey Weinsteinas, su kuriuo jiedu drauge dirbo prie juostos „Bulvarinis skaitalas“, viešbučio kambaryje Londone ją užpuolė, mėgino užgulti ir pradėjo pats nusirenginėti.

H. Weinsteino komanda sureagavo į kaltinimus laikraštyje „New York Times“. Prodiuseris esą pripažino „mėginęs suartėti“, kai klaidingai suprato aktorės signalus. „Jis iš karto atsiprašė“, – laikraštis citavo pranešimą.

Visai neseniai U. Thurman atskleidė dar vieną savo išgyvenimą, apie kurį iki šiol tylėjo, – būdama paaugle, ji pasidarė abortą. Jautria istorija aktorė pasidalijo dienraštyje „The Washington Post“. Jos žodžiais, tamsiausią savo paslaptį moteris nutarė atskleisti norėdama pasmerkti prieštaringai vertinamą Teksaso abortų įstatymą.

„Aktorės karjerą pradėjau būdama penkiolikos, dažnai teko dirbti aplinkoje, kurioje būdavau vienintelis vaikas, – rašė U. Thurman. – Vėlyvoje paauglystėje netyčia pastojau nuo daug vyresnio vyro. Tuo metu gyvenau „ant lagaminų“ Europoje, toli nuo savo šeimos, ruošiausi imtis naujo darbo. Nelabai supratau, ką daryti.“

U. Thurman pasakojo paskambinusi tėvams, kad aptartų, ką toliau daryti. Sprendimą nutraukti paauglės nėštumą, jos teigimu, priėmė visa šeima. „Nepaisant to, man plyšo širdis“, – atviravo aktorė.

Ji su siaubu prisimena vizitą į gydytojo kabinetą. Abortas jai buvo atliktas Vokietijoje, kur tuo metu U. Thurman gyveno. „Siaubingai skaudėjo, bet aš nesiskundžiau, – „The Washington Post“ prisipažino ji. – Man buvo taip gėda, kad jaučiausi nusipelniusi skausmo.“

Paauglystėje nelengvą laikotarpį išgyvenusi Holivudo žvaigždė turi tris vaikus – dukteris Mayą (23 m.) ir Luną (9 m.) ir sūnų Levoną Roaną (19 m.). Ji savo atžalas vadina savo pasididžiavimu ir džiaugsmu.

„Paauglystėje išgyventas nėštumo nutraukimas buvo sunkiausias sprendimas mano gyvenime, sukėlęs didžiulį sielvartą tuo metu ir liūdinantis iki šiol, tačiau tai buvo kelias į džiaugsmo ir meilės kupiną gyvenimą, kurį gyvenu. Pasirinkimas nutraukti nėštumą ankstyvoje stadijoje leido man užaugti ir tapti tokia mama, kokia norėjau ir turėjau būti“, – išgyvenimais leidinyje dalijosi U. Thurman.

Atvirai papasakodama apie savo sprendimą aktorė sakė besitikinti, jog jos žodžiai pasieks moteris ir merginas, kurios, galbūt, jaučia gėdą dėl to, kad negali apsisaugoti ir yra kontroliuojamos.

„Aukščiausiasis Teismas leido įsigalioti Teksaso abortų įstatymui, kuris dėl ideologinės įvairovės stokos žymi dar vieną etapą amerikiečių moterų teisių krizėje. <...> Visoms jums – Teksaso moterims ir mergaitėms, bijančioms būti traumuotomis ir persekiojamoms grobuoniškų atlygio medžiotojų; visoms moterims, pasipiktinusioms, kad valstybė atėmė iš mūsų teisę į savo kūną; ir visoms jums, kurios esate paverstos pažeidžiamomis ir gėdijamos tik todėl, kad turite gimdą, sakau: „Aš jus matau. Turėkite drąsos. Jūs esate gražios. Jūs man primenate mano dukteris“, – jautriai į moteris atviru laišku kreipėsi U. Thurman.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt