Veidai

2021.09.19 19:23

90-metį atšventusi „Mano svajonių Džinės“ žvaigždė tebesijaučia jauna – mankštinasi ir mėgaujasi vyro draugija

LRT.lt2021.09.19 19:23

Staiga įsižiebusi legendinio serialo „Mano svajonių Džinė“ aktorės Barbaros Eden žvaigždė Holivude spindėjo net pusę amžiaus. Ir nors sekėsi karjeroje, asmeniniame gyvenime likimas moteriai nepagailėjo išbandymų. Vaikystėje jautusi nepriteklių, vėliau B. Eden palaidojo narkotikų perdozavusį sūnų. Savo ąžuolu ji vadina trečiąjį vyrą, su kuriuo 90-ies moteris gyvena iki šiol.

Amerikiečių aktorė, dainininkė, prodiuserė ir rašytoja Barbara Eden, labiausiai išgarsėjusi vaidmeniu seriale „Mano svajonių Džinė“, gimė 1931 m. JAV, Arizonos valstijoje. Mergaitės tėvams išsiskyrus, būsimoji aktorė kartu su mama persikėlė į San Franciską.

Laikai nebuvo lengvi: šalį purtė Didžioji depresija, tad šeimos gyvenimas prabanga nespindėjo. B. Eden mama ištekėjo antrą sykį. Mergaitė turėjo ne tik naują patėvį Harrisoną Connorą Huffmaną, bet ir įseserę.

Tamsumos akimirkomis B. Eden mama dukrą linksmindavo ir ramindavo dainomis, tad būsimosios aktorės meilė muzikai gimė dar vaikystėje, rašo „The Examiner“. B. Eden pradėjo giedoti bažnyčios chore, o paauglystėje su vietinėmis grupėmis koncertuodavo naktiniuose klubuose, kur per vakarą užsidirbdavo po 10 JAV dolerių. Sunkmečio laikais ši suma buvo lygi maždaug 150–200 dabartinių JAV dolerių, rašoma tame pačiame leidinyje.

Sulaukusi 16-os, B. Eden įstojo į San Francisko muzikos konservatoriją ir Elizabeth Holloway teatro mokyklą. Baigusi mokyklą, būsimoji aktorė metus mokėsi San Francisko koledže. 1955 m. prasidėjo B. Eden aktorės karjera.

Pirmasis vaidmuo laidoje „The Johnny Carson Show“ atvėrė kelius į plačiuosius ekranus – po jo aktorė gavo dešimtis kitų vaidmenų. Visgi labiausiai ją išgarsino serialas „Mano svajonių Džinė“.

Serialas buvo filmuojamas ir rodomas net penkerius metus. Pasibaigus „Mano svajonių Džinei“, B. Eden žvaigždė spindėjo ir toliau – jos karjera Holivude tęsėsi net 50 metų. 1988 m. Holivudo šlovės alėjoje buvo atidengta B. Eden pagerbti skirta žvaigždė.

Tais pačiais metais, kai pasirodė pirmoji „Mano svajonių Džinės“ serija, B. Eden ir jos vyrui aktoriui Michael`ui Ansarai gimė sūnus. B. Eden norėjo turėti daugiau vaikų, ir ši svajonė vos neatėmė iš jos vaidmens kultiniu tapusiame seriale. Visgi „Mano svajonių Džinės“ prodiuseriai buvo supratingi ir leido B. Eden vaidinti įsčiose nešiojant kūdikį, rašo „ABC News“.

Deja, antrasis B. Eden vaikas gimė negyvas. Tam pačiam leidiniui aktorė prisipažino niekada nesvarčiusi lankyti terapijos. Tiesa, dabar sakė suprantanti, jog tai buvo klaida, mat ji sau taip ir neleido gedėti dėl vaiko netekties. Vėliau, B. Eden sulaukus dar vieno likimo smūgio, užslopintos emocijos smogė dvigubai.

Po 15-os santuokoje praleistų metų B. Eden su savo sūnaus tėvu nutarė pasukti skirtingais keliais. Vėliau aktorė yra užsiminusi, kad jųdviejų skyrybos su vyru galėjo sutraumuoti tada vos 9-erių sūnų, rašo „People“.

Po skyrybų B. Eden trumpam laimę surado laikraščio redaktoriaus Charleso Fegerto glėbyje, tačiau po šešerių metų išsiskyrė ir su antruoju vyru. 1991 m. moteris ištekėjo trečią sykį. Jos išrinktuoju tapo nekilnojamojo turto agentas Jonas Eicholtzas.

„Johnas – sumanus, linksmas ir nesmerkiantis“, – taip apie trečiąjį vyrą žurnalistui Frankui Swetrlowui kadaise atsiliepė B. Eden. Būtent J. Eicholtzas tapo ir, pačios aktorės žodžiais, jos ąžuolu, kai 2001 m. B. Eden neteko savo vienintelio sūnaus.

35-erių aktorius Matthew Ansara mirė perdozavęs heroino, rašo „People“. Aplinkiniai vyrą viduryje nakties rado sukniubusį prie automobilio vairo degalinės aikštelėje. „Jis laimėjo daug kovų, tačiau pralaimėjo savo asmeniniame kare“, – tada po sūnaus žūties sakė B. Eden, ją leidinyje „People“ cituoja Frankas Swertlowas. M. Ansara mirė prieš pat savo vestuves.

„Kad mano sūnus Matthew turi bėdų, sužinojau dar 1984 m. Tada jam buvo 19. Kai dar sykį ištekėjau, jis išsikraustė gyventi pas tėvą. <…> Pastebėjau, kad jis daug miega, o vieną rytą, išeidamas į koledžą, pamiršo knygas. Pasičiupusi knygas nulėkiau į koledžą, visur jo ieškojau, bet neradau. Galiausiai paaiškėjo, kad jo net nėra studentų sąrašuose – jis nesimoko. Kai susitikome namuose, sūnus supyko, ėmė mėtyti daiktus ir pabėgo. <…>

Keturis mėnesius nežinojome, kur jis yra. Galiausiai Matthew parvedė draugas. Jis mums papasakojo, kad visą tą laiką mūsų sūnus praleido gatvėje“, – skausmingais išgyvenimais „People“ dalijosi B. Eden.

B. Eden ne sykį sūnų siuntė į gydymo įstaigas, o kartą, kai vaikinas ėmė iš namų vogti daiktus, net buvo jį užrakinusi namuose. Vėliau moteris pripažino sužinojusi, kad jos sūnus narkotikus vartojo nuo 10-ies. Narkotinių medžiagų – marihuanos – vaikas gaudavo iš kaimynystėje gyvenusiu hipių, F. Swertlowui atviravo Holivudo žvaigždė.

Užgrūdinta traumuojančių gyvenimo patirčių, moteris savo skausmą nukreipė į siekį padėti kitiems. Besidalydama savo patirtimi su kitais tėvais, moteris kurį laiką juos mokė, kaip atpažinti, kad vaikas vartoja narkotikus.

Rugpjūtį garsi aktorė atšventė 90-ąjį jubiliejų. „Jaučiuosi jauna! – leidiniui „Page Six“ gimimo dieną sakė B. Eden. – Turiu daug draugų, esu socialiai aktyvi.“ Garbaus amžiaus aktorė pasakojo, kad prieš trejetą metų ji reguliariai tebevaikščiodavo į sporto salę. Dabar treneris atvyksta į jos namus – B. Eden atlieka pratimus, vaikšto.

B. Eden su J. Eicholtzu jau skaičiuoja ketvirtąją gyvenimo santuokoje dešimtį. „Jeigu kyla problemų, turėtumėte pabuvoti kito žmogaus batuose. Pabandykite į situaciją pažvelgti iš jų pusės. Tai nelengva! Bet pabandykite“, – tokį palinkėjimą visiems sutuoktiniams išsakė B. Eden, paklausta, kokia yra jųdviejų su vyru laimingos santuokos paslaptis, rašo „Closer Weekly“.

„Manau, turi vienas kitą labai mėgti, – ilgaamžiškos meilės receptu su leidiniu dalijosi B. Eden. – Neprivalai mėgti tų pačių dalykų. Aš nežaidžiu golfo, nemėgstu žiūrėti beisbolo. Bet žiūriu, nes myliu savo vyrą. Ir man jis patinka. Taigi, sporto rungtynes žiūriu su juo.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt