Veidai

2016.09.28 13:52

Archeologai Japonijoje rado Romos imperijos monetų

ELTA2016.09.28 13:52

Tolimojoje Japonijoje archeologai pirmą kartą rado Romos imperijos monetų. Dešimt bronzinių ir varinių monetų, kurių seniausia yra iš 300–400 mūsų eros metų, aptikta per kasinėjimus pietinėje Okinavoje, praneša agentūra AFP.

„Aš maniau, kad tai vieno cento monetos, kurias pametė amerikiečių kariai“, – sakė archeologas Hirokis Miyagis. Subtropinėje salų grandinėje ir dabar yra JAV karinių bazių bei tūkstančiai karių. Tik nuvalęs radinius, archeologas suprato, kad monetos yra „daug senesnės“. Jis teigė buvęs šokiruotas.

Monetų tyrimas rentgenu parodė, kad jos nukaltos su romėniškais rašmenimis ir galbūt vaizduoja buvusį imperatorių Konstantiną I ir karį su ietimi. Kitos monetos priskiriamos vėlesniam Osmanų imperijos laikotarpiui.

Mokslininkai dabar spėlioja, kaip monetos galėjo patekti į už tūkstančius kilometrų nutolusią Okinavą. Radinio vieta, Katsuren pilis, buvo pastatyta vėlyvajame XIII arba ankstyvajame XIV amžiuje ir maždaug po 200 metų palikta. Dabar į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtraukti griuvėsiai kažkada buvo vieno feodalo rezidencija. Tačiau iki šiol nebuvo žinoma, kad jis galbūt prekiavo su Europa.

Rytų Azijos prekeiviai XIV ir XV amžiuje paprastai naudojo tuometinę kinų valiutą – apvalią monetą su skyle viduryje, sakė H. Mijagis. Todėl mažai tikėtina, kad Vakarų monetos buvo buvusios apyvartoje kaip mokėjimo priemonė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt