Veidai

2021.09.18 20:51

„Maestro“ atmosfera kaista: „Discoteque“ užtikrino lyderės poziciją Kelmickaitei, atsisveikino 2 dalyviai

LRT.lt2021.09.18 20:51

Ar galėjote patikėti, kad kada nors išvysite televizijos laidų vedėją Zitą Kelmickaitę simfoniniam orkestrui diriguojančią grupės „The Roop“ kūrinį „Discoteque“ ar Free Finga su „Hiperbolės“ klasika „Pamiršk mane“? Taip galėjo nutikti tik staigmenų kupiname LRT TELEVIZIJOS projekte „Maestro“. Tiesa, ir vakaro pabaiga buvo netikėta – projektą paliko net du dalyviai.

Projekto pradžioje prieš orkestrą stojo aštuoni televizijos žiūrovams puikiai pažįstami veidai, pusei jų kelias projekte jau baigėsi – prie ankstesnėse laidose atsisveikinusių režisieriaus Vytenio Pauliukaičio ir žurnalisto Giedriaus Drukteinio po ketvirtosios laidos prisijungė ir atlikėja Monika Pundziūtė-Monique ir diskžokėja Samanta Savickytė-Žukauskė (Dj Samanta).

Šįkart prieš orkestro teismą stojo trys mažiausiai komisijos balų surinkę dalyviai. LNOBT vyriausiasis dirigentas, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Ričardas Šumila, pasaulinio lygio mecosopranas, Karališkojo Velso muzikos ir dramos koledžo garbės narė Justina Gringytė bei komisijos pirmininkas, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas prof. Gintaras Rinkevičius nusprendė, kad jais tapo 12 balų surinkusi Monique, 19 balų pelniusi Dj Samanta ir 21 balą gavęs D. Kazlauskas. Pastarajam orkestro balsavimas buvo palankus ir kitą šeštadienį jį vėl išvysime diriguojantį.

Maestro IV laida. „Discoteque“, „Trys milijonai“, „Vandenynai“: žinomiausios lietuviškos melodijos ir 2 dalyvių iškritimas

Taip pat išvysime ir daugiausiai balų šįvakar (25) surinkusią televizijos laidų vedėją, muzikologę Zitą Kelmickaitę, balu mažiau pelniusį atlikėją Tomą Narkevičių-Free Finga bei aktorę Liną Rastokaitę, kurios šio vakaro pasirodymas įvertintas 22 balais.

Ketvirtasis projekto vakaras buvo įsimintinas visiems lietuvių kūrėjų muzikos gerbėjams – skambėjo bene populiariausios pastarųjų dešimtmečių melodijos.

Nuo pat laidos pradžios žiūrovų laukė staigmena. Z. Kelmickaitė dirigavo šiemet Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovavusios grupės „The Roop“ kūrinį „Dischoteque“, sužavėjusį visą Europą ir sukėlusį Lietuvoje geltonąją bangą. Būtent šis kūrinys užtikrino Zitai lyderės pozicijas.

Ne mažiau emocijų lietuviams keliantį Marijono Mikutavičiaus hitą „Trys milijonai“ orkestrui dirigavo Monique. Deja, sportinę dvasią budinantis kūrinys Monikai buvo paskutinis projekte. Kitą savaitę jos nebeišvysime.

Dėl išlikimo kovojęs ir orkestro išgelbėtas D. Kazlauskas dirigavo Jazzu dainą „Rudens naktis sustojo“, o jo kolegė L. Rastokaitė komisiją bandė sužavėti Gyčio Paškevičiaus kūriniu „Šiam pasauly visko būna“.

„Hiperbolės“ hitas „Pamiršk mane“ atiteko Free Finga, kuris tik vienu balu nusileido vakaro favoritei Z. Kelmickaitei.

Linas Adomaitis savo dukrai Saulei sukūrė jautrią dainą „Vandenynai“, kurią orkestrui dirigavo Dj Samanta, dėl išlikimo kovojusi jau trečią kartą. Du kartus orkestras ją išgelbėjo, tačiau trečiasis kartas buvo lemtingas. Kitą savaitę projekte „Maestro“ nebeišvysime ir jos.

Kitą šeštadienį su projektu atsisveikins dar vienas dalyvis ir paaiškės, kas susitiks projekto finale.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt