Veidai

2021.09.14 10:41

„Met Gala“ viešnių suknelės – ne tik spindinčios puošmenos, bet ir jautrios žinutės

LRT.lt2021.09.14 10:41

Niujorke įvyko vienas laukiamiausių metų renginių – Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto pokylis, vadinamas tiesiog „Met Gala“, kuriame neeilinius įvaizdžius demonstravo muzikos, kino, mados pasaulio žvaigždės. Tiesa, kai kuriems tai buvo proga ne tik pasirodyti, bet ir paskleisti tam tikrą žinutę.

JAV kongreso narė Carolyn Maloney pasipuošė suknele, kurios pagrindinis akcentas – užrašas „Lygias teises moterims“. Prie suknelės C. Maloney priderino ir delninę, kuria taip pat pasisako už įstatymų pakeitimus dėl lygių teisių.

JAV Atstovų rūmų narė Alexandria Ocasio-Cortez taip pat savo suknelę panaudojo kaip drobę žinutei paskleisti – ant jos drabužio parašyta „Tax the Riches“ (Apmokestinkite turtinguosius).

„Didžiuojuosi galėdama dirbti su Aurora James, juodaode imigrante dizainere, pradėjusia savo svajonės siekti Bruklino blusų turguje“, – savo įraše instagrame skelbė A. Ocasio-Cortez ir pridūrė, jog atėjo laikas daugiau dėmesio skirti sveikatos priežiūrai, vaikų teisėms, klimato kaitos problemoms spręsti.

Modelis, aktorė ir dainininkė Cara Delevingne atsisakė įprasto raudonajam kilimui puošnumo ir pasirinko baltų marškinėlių bei kelnių derinį, kurį sukūrė „Dior“ mados namų dizainerė Maria Grazia Chiuri. Jos aprangos akcentas – žodžiai „Peg the patriarchy.“ Kaip pati C. Delevingne sakė mairieclaire.com, ši frazė apie moterų įgalinimą ir lyčių lygybę.

Kartais užtenka ir ryškios rankinės. Amerikietiško futbolo žvaigždė Megan Rapinoe ant savosios taip pat turėjo ką užrašyti – „In Gay We Trust“. Delninė papildė kelnių kostiumo ansamblį. Taip moteris išreiškė palaikymą LGBTQ bendruomenei. Beje, ji pati atvirai kalba apie savo orientaciją – žaidėja ir olimpinių žaidynių medalininkė neslepia esanti homoseksuali.

Atlikėja Bilie Eilish pokylyje pasirodė su itin pūsta mados namų „Oscar de la Renta“ suknele, kurios sijonas tiesiog užklojo muziejaus laiptus. Toks įvaizdis – savotiška aliuzija į Marilyn Monroe įvaizdį 1951-ųjų „Oskarų“ ceremonijoje.

Tiesa, būdama veganė ir gyvūnų teisių gynėja, Billie Eilish savo suknelės kūrėjams turėjo vieną sąlygą – už tai, kad į pokylį atvyktų su būtent šių mados namų drabužiu, atlikėja pageidavo, kad mados namai atsisakytų naudoti ir pardavinėti kailius, rašoma nytimes.com.

Daugiau „Met Gala“ įvaizdžių galite pamatyti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt