Veidai

2016.09.25 17:59

Dėl klaidingos diagnozės vyras be reikalo 43 metus praleido invalido vežimėlyje

BNS 2016.09.25 17:59

Vienas portugalas 43 metus be reikalo praleido sėdėdamas invalido vežimėlyje dėl klaidingos medikų diagnozės. Į penktą dešimtį įkopusiam vyriškiui teko iš naujo mokintis vaikščioti.

Kaip sekmadienį skelbia vietos laikraštis „Jornal de Noticias“, Rufino Borrego buvo 13 metų, kai jam vienoje Lisabonos ligoninėje buvo diagnozuota neišgydoma raumenų distrofiją. Dėl to vyrui daugiau nei keturis dešimtmečius teko naudotis invalido vežimėliu.

Tačiau 2010 metais kitas neurologas nustatė, jog R. Borrego iš tiesų serga kita liga – miastenija, dėl kurios silpsta raumenys. Ir šią ligą, pasirodo, galima sėkmingai gydyti geriant vaistus nuo astmos. Ir po metus trukusio gydymo vyras sugebėjo pirmą kartą įžengti į šalia namų esančią kavinę, kurioje dažnai lankosi.

„Mes manėme, kad tai stebuklas“, – laikraščiui sakė Pietryčių Portugalijoje esančiame mieste Alandroalyje veikiančios kavinės savininkas Manuelis Melao.

Dabar 61 metų R. Borrego gyvena normalų gyvenimą. Jam tereikia du kartus metuose lankytis fizioterapijos sesijas. Vyras teigia ant ligoninės, kurioje jam buvo nustatyta klaidinga diagnozė, nepykstantis, nes tuo metu medikai beveik nieko nežinojo apie jo ligą.

„Tiesiog noriu ramiai sau gyventi“, – sakė jis.