Veidai

2021.09.14 07:21

Ryškiausios žvaigždės žibėjo „Met Gala“ pokylyje: apdarai priminė skulptūras, audiniai užklojo muziejaus laiptus

LRT.lt2021.09.14 07:21

Niujorke įvyko vienas laukiamiausių metų renginių – Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto pokylis, vadinamas tiesiog „Met Gala“, kasmet tampantis įspūdingu reginiu mados gerbėjams. Raudonuoju kilimu žengė garsiausios pasaulio žvaigždės, besistengiančios išsiskirti ir nustebinti netikėčiausiais aprangos deriniais. Paganyti akis tikrai buvo kur.

Šiemet pokylis kaip niekad laukiamas, nes vyko po pertraukos, kurią privertė padaryti pasaulinė COVID-19 pandemija. 2020-aisiais „Met Gala“ neįvyko, tačiau ir šiemet buvo surengta ne kaip įprasta pirmąjį gegužės pirmadienį, o įsibėgėjant rugsėjui.

Nors garsiosios „Vogue“ žurnalo redaktorės Annos Wintour rengiamas pokylis iš tiesų yra labdaros renginys, skirtas surinkti lėšų Metropoliteno meno muziejui, jau daugelį metų pokylis tituluojamas vienu ryškiausių mados pasaulio vakarų ar net mados „Oskarais“. Nenuostabu, juk kostiumus žvaigždėms kūrė garsiausi pasaulio mados namai - „Balenciaga“, „Gucci“, „Versace“, „Dior“, „Yves Saint Laurent“, „Oscar de la Renta“, Stella McCartney ir kt.

Kaskart muziejuje susirenka gausybė kino, muzikos, televizijos žvaigždžių ir visos jos stengiasi užgožti kitus kviestinius svečius bei pademonstruoti išskirtinį, pritrenkiantį įvaizdį. Aprangos deriniais šiemet stebino muzikos pasaulio žvaigždės Billie Eilish, Rihanna, Justinas Bieberis, Grimes, aktorės Whoopi Goldberg, Kate Hudson, Kristen Stewart, socialinių tinklų žvaigždė Kim Kardashian ir daugelis kitų.

Dar prieš renginį, vogue.com rašė, jog žvaigždžių ant raudonojo kilimo netrūks ir šįkart, nors šių metų ceremonija bus kuklesnė, joje bus mažiau svečių nei ankstesniais metais.

Beje, kasmet kviestiniai svečiai su garsiausiais dizaineriais, dėliodami aprangos ansamblius, atsižvelgia į pokylio temą. Šiemet siekiama prisiminti amerikietiškos mados ištakas ir istoriją. Vyriausiasis Metropoliteno meno muziejaus Kostiumų instituto kuratorius Andrew Boltonas mano, jog atėjo laikas iš naujo atrasti ir paanalizuoti amerikietišką tapatybę bei madą, kuri per pastaruosius metus labai pasikeitė dėl politinių ir socialinių veiksnių.

„Tikrai buvau sužavėtas Amerikos dizainerių atsako į socialinį ir politinį klimatą. Esu tikras, kad amerikietiška mada išgyvena renesansą“, – vogue.com sakė jis. Tiesa, anot leidinio, svečių kvietimuose nurodytas aprangos kodas – „JAV nepriklausomybė“.

Bene labiausiai akį traukė Kim Kardashian, kurios „Balenciaga“ mados namų sukurta suknelė dengė ne tik visą kūną, bet ir galvą. Tiesa, jos apranga nebūtinai buvo pati įspūdingiausia – kai kurių viešnių suknelėms prireikė daugybės metrų audinio, tūkstančio blizgučių, kristalų, plunksnų. Serena Williams tiesiog paskendo plunksnų debesyje – ji pasipuošė blizgančiu sidabro spalvos kostiumėliu, kurį dengė pluksnų apsiaustas, sukurtas „Gucci“.

MTV apdovanojimuose kostiumo su ilgu šleifu įvaizdžiu stebinęs Lil Nas X išsiskyrė ir „Met Gala“ pokylyje – jo ansamblis spindėjo auksu ir priminė roboto kostiumą. Tiesa, tai tebuvo vienas iš trijų dalių „Versace“ kurto ansamblio.

Ne viena viešnia prisiminė senąjį Holivudą, jo spindesį ir eleganciją, virtusią įkvėpimu ir iškilmingo pokylio kostiumams.

Bilie Eilish pasirinko itin pūstą mados namų „Oscar de la Renta“ suknelę, kurios sijonas tiesiog užklojo muziejaus laiptus. Ši suknelė – savotiška aliuzija į Marilyn Monroe įvaizdį 1951-ųjų „Oskarų“ ceremonijoje. Beje, Billie Eilish turbūt yra vienintelė „Met Gala“ viešnia istorijoje, kuri pasistengė, jog mados namai pakeistų savo įmonės politiką ir atsisakytų pardavinėti kailius. Tik taip veganė ir gyvūnų teisių aktyvistė sutiko pokylyje dėvėti mados namų suknelę, rašoma nytimes.com

Ilgais šleifais kerėjo ir Amanda Gorman, Alicia Keys, Leslie Grace bei kitos viešnios. Elono Musko mylimoji, atlikėja Grimes priminė heroję iš fantastinio filmo, o vienu iš savo aksesuarų pasirinko kardą.

Kol vieni žaidė su lengvai plazdančiais audiniais, kitų drabužiai priminė skulptūras. Natalia Bryant pasirodė su lašo formos suknele, Harris Reed ir Iman puošėsi įspūdingais galvos apdangalais, Rihanna ir ASAP Rocky – traukė dėmesį neeilinėmis formomis ir spalvų deriniais. Rihannos įvaizdžiu pasirūpino „Balenciaga“.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt