Veidai

2021.09.22 06:58

Kaip Holivude – „Šok su žvaigžde“ dalyviai tapo spindinčio vakarėlio dalyviais

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.09.22 06:58

Šokio spindesys nuo spalio užlies LRT TELEVIZIJOS eterį, kiekvieną šeštadienio vakarą prie ekranų paversdamas įspūdingu reginiu. Ne mažiau įspūdingas ir projekto „Šok su žvaigžde“ klipas, primenantis Getsbio vakarėlį iš kultinio Holivudo filmo. Kvietimą į jį gavę projekto dalyviai pasinėrė į šokio sūkurį, o vakaro akimirkos – išskirtinėje nuotraukų galerijoje.

Prieš trečią projekto „Šok su žvaigžde“ sezoną LRT komanda trumpam įsikūrė Užutrakio dvare, kuriame buvo filmuojamas naujojo sezono klipas.

Plunksnos, blizgučiai, kristalai ir kerinti dvaro aplinka tarsi nukėlė į praėjusio amžiaus pradžią ir laikus, kai įspūdingus vakarėlius rengdavo Francio Scotto Fitzgeraldo novelėje aprašytas Didysis Getsbis, vėliau atgimęs ir Holivudo juostose. Tviskančiomis suknelėmis pasipuošusios šokėjos ir šokio iššūkį priėmę dalyviai sukosi ant parketo, pozavo fotografams ir grožėjosi Trakų pilies vaizdais bei dangų nušvietusiais fejerverkais.

Šokėjų būryje sukosi ir šokio iššūkį priėmę projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviai, dar tik žengiantys pirmuosius žingsnius ant parketo.

Besileidžiančios saulės spinduliais Užutrakio dvaro pievelėje grožėjosi ir kristalais dekoruota suknele pasipuošusi Lietuvos rusų dramos teatro aktorė Aleksandra Metalnikova. „Mėgstu iššūkius, tad kai tik su teatru, kuriame vaidinu, suderinome darbo tvarkaraštį, labai apsidžiaugiau galėdama pasinerti į projekto šurmulį“, – portalui LRT.lt pasakojo ji.

Aktorė manė, kad ruoštis projektui lengva nebus, tačiau pripažįsta nesitikėjusi, kaip bus taip sunku. „Tai ir didelis iššūkis, ir didelis darbas, – sakė ji ir pridūrė, kad duris į šokių pasaulį jai padeda atverti Audrius Kleišmantas. – Jis – mano partneris, mano mokytojas, mano choreografas ir tiesiog mano šokio guru. Labai džiaugiuosi, kad nuo pat pirmos minutės radome bendrą kalbą, tad ir dirbti kartu labai malonu.“

Profesionalių šokėjų pasirodymus įdėmiai stebėjo ir atlikėjas Gabrielius Vagelis. Jis atskleidė, kad žiūrėdavo ankstesnes projekto laidas. „Kiekvieną kartą pagalvodavau, kad ir pačiam būtų smagu dalyvauti. Taigi gavęs pasiūlymą prisidėti ilgai nesvarsčiau“, – prisipažino dainininkas.

Jis prisipažino, kad stebint poras televizijos ekrane atrodo, jog joms viskas lengvai pavyksta: „O kai pats pradedi mokytis pagrindų, supranti, kad yra ką veikti. Sudėtinga ir išpildyti šokio idėją, ir nugludinti kiekvieną detalę. Tačiau projekto senbuvė Melisa Valinovič padeda, kad viskas pavyktų. Labai džiaugiuosi, kad sutapo mūsų energetika, o tai poroje labai svarbu. Kai jauti vienas kitą, ir šokti sekasi geriau.“

Gabrielius net neabejoja, kad projektas ne tik taps įsimintinu nuotykiu, bet ir bus naudingas jo profesinei veiklai. Judesys scenos žmogui – labai svarbu. „Mėgstu pajudėti, tad gali būti, kad mano pasirodymuose klausytojai išvys daugiau plastikos ir naujų šokio judesių“, – šypsojosi Gabrielius.

Panašių pamąstymų turi ir kitas dainininkas, priėmęs šokių iššūkį, Jurgis Brūzga. Tiesa, jis neslepia, kad dvejonių būta, tačiau pasvėręs visus pliusus ir minusus nusprendė žengti ant parketo.

„Puikiai žinau, kiek laiko ir jėgų atima repeticijos, supratau, kad kai kuriuos savo darbus turėsiu padėti į stalčių, tačiau labiausiai galbūt dvejojau dėl šeimos – atrodo, kad kurį laiką būsiu pasinėręs į šokius ir galbūt negalėsiu skirti tiek laiko, kiek įprastai.

Tačiau mačiau ir daug pliusų. Visų pirma man tai didžiulis išbandymas todėl, kad ankstesni projektai, kuriuose dalyvavau, buvo susiję su dainavimu, mano tiesiogine profesija. Tai buvo man pažįstama bala, o dabar neriu į naujus vandenis, kuriuose esu visiškas naujokas. Nors ant scenos judu daug, šokti nemoku. Supratau, kad neturiu šokio atminties, man stinga lankstumo, galiausiai netgi vaikščioti mokėmės iš naujo... Tai bus milžiniškas išbandymas, bet, tikiu, labai naudingas“, – svarstė J. Brūzga.

Įžvelgė jis ir dar vieną pliusą – projektas gali tapti puikia alternatyva sporto klubui. „Pastaruoju metu niekaip neprisiverčiu nueiti, o dabar neturėsiu pasirinkimo. Kiek teko girdėti, daugelis čia ir papildomų kilogramų atsikrato, ir raumenis sustiprina ar laikyseną pagerina“, – šypsojosi jis.

Jurgis į porą stojo su bene labiausiai šokių projektuose patyrusia partnere, profesionalia šokėja ir trenere Katerina Voropaj. „Jei kas ir gali iš manęs padaryti šokėją, tai tik Katerina! Labai svarbu, kas yra tavo partneris, kokios patirties jis turi dirbdamas su nuo nulio pradedančiais šokėjais. Katerinos patirtimi net neabejoju“, – užtikrintai sakė J. Brūzga.

Kaip ant parketo seksis Jurgiui, Aleksandrai, Gabrieliui ir dar devyniems projekto iššūkį priėmusiems aktoriams, atlikėjams, televizijos laidų vedėjams ar sportininkams, LRT TELEVIZIJOS žiūrovai galės pamatyti kiekvieną šeštadienį nuo spalio 9-osios.

Tik portalo LRT.lt skaitytojams – išskirtinė nuotraukų galerija iš „Šok su žvaigžde“ klipo filmavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt