Veidai

2016.09.23 17:17

Kaip gyvena du svarbiausi Didžiosios Britanijos katinai?

Katinas, vardu Larry, yra Didžiosios Britanijos vyriausybės katinas. Šias pareigas jis eina jau penkmetį. O juodai baltas katinas, legendinio XIX a. premjero garbei pavadintas Palmerstonu, Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretoriaus katinu pradėjo dirbti šiemet balandį. Abu šiuos katinus valdininkai priglaudė iš kačių prieglaudos, bet kalbama, kad abiejų ambicijos tokios didelės, jog, atsiradus Palmerstonui, sugyventi nepavyksta.

10-ąjį Londono Downing gatvės numerį, kuriame dirba vyriausybė, ir karaliaus Čarlzo gatvę, kur dirba dalis užsienio reikalų sekretoriato, skiria vos kelios minutės kelio pėsčiomis, todėl abu minėti katinai susiduria dažnai.

Pirmą rimtesnį jų susidūrimą tarptautinė žiniasklaida užfiksavo liepos 11-ąją prie vyriausybės pastato. Liepos 26 d. vyriausybės apsaugos pareigūnai pričiupo Palmerstoną, kuris bandė prasmukti į 10-ąjį Downing gatvės numerį, tarsi bandytų iš posto nuversti vyriausybės katiną Larry. O rugpjūčio 1-ąją Larry ir Palmerstonas įsivėlė į labai rimtas peštynes, kurias sugebėjo nutraukti tik ginkluoti pareigūnai. Per jas Palmerstonas susižeidė ausį, o Larry pametė antkaklį ir net turėjo apsilankyti pas veterinarą. Bent jau tokią galimą priežastį kelia daug žurnalistų, sužinoję apie netikėtą veterinaro konsultaciją, skirtą Larry.

Panašios konsultacijos kainuoja, todėl buvęs konservatorių aplinko apsaugos ministras Davidas Macleanas, dabar jau turintis Lordo Blenkatros titulą, parlamento simboliniuose Lordų rūmuose netgi formaliai kreipėsi į vyriausybę, nerimaudamas dėl Larry.

Plačiau apie tai – reportaže.