Naujienų srautas

Veidai2016.09.22 12:14

Stirna albinosė į Lietuvą įžengti nedrįso

LRT.lt 2016.09.22 12:14

Sieną su Baltarusija kontroliuojantys pasieniečiai užfiksavo retą gyvūną – stirną albinosę, rašoma pranešime spaudai. Ji prie pat sienos linijos priartėjo išėjusi iš miško Baltarusijoje, tačiau į Lietuvą nedrįso įžengti.

Į vaizdo stebėjimo kameromis sieną su Baltarusija kontroliavusių VSAT Vilniaus rinktinės Padvarionių užkardos pareigūnų akiratį pateko ne sienos pažeidėjai ar kontrabandininkai, o stirna albinosė. Toks gyvūnas yra labai retas.

Kartu su dar dviem stirnomis išėjusi iš miško Baltarusijos pusėje albinosė prie sienos su Lietuva visiškai priartėjo Šalčininkų rajono Bygirdų kaimo prieigose. Stirnos pateko ant keliuko, nuo kurio iki sienos linijos – vos keli žingsniai. Valstybių siena čia eina grioviu. Stirna albinosė kelias minutes žiūrėjo į Lietuvos pusę, tačiau sienos neperėjo. Lietuvos pusėje čia plyti laukas.

Pastoviniavusi ir vėliau kiek paėjusi palei sieną vedančiu keliuku Baltarusijos pusėje albinosė ir dvi kitos stirnos liuoktelėjo atgal į mišką kaimyninėje šalyje. Daugiau jos į Lietuvos pasieniečių akiratį nebepateko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi