Veidai

2016.09.20 12:28

Didžiojoje Britanijoje parduodami Hario Poterio „vaikystės namai“

BNS 2016.09.20 12:28

Anglijoje parduodamas namas, kuriame, kaip vaizduojama populiariųjų rašytojos J. K. Rowling knygų ekranizacijose, iki savo pilnametystės gyveno berniukas burtininkas Haris Poteris, pranešė Didžiosios Britanijos nacionalinis transliuotojas BBC.

Trijų miegamųjų priemiesčio akligatvio name, kuris filmuose buvo pažymėtas kaip Ligustrų gatvės 4-as numeris, esantis Litl Vingingo miestelyje pietrytinėje Sario grafystėje, gyveno berniuko burtininko bjaurieji teta ir dėdė – Petunija ir Vernonas Dursliai.

Iš tikrųjų šis namas yra Braknelio miestelyje Anglijos pietinėje Berkšyro grafystėje, sakoma BBC tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Parduodamame name taip pat yra sandėliukas po laiptais, panašus į tą, kuriame giminaičiai esą vertė gyventi Harį Poterį.

2000 metais kino studija „Warner Brothers“ susitarė su pirmaisiais šio namo savininkais, kad galėtų naudoti jį filme.

Dabartiniai savininkai namą parduoda už 475 tūkst. svarų (per 555 tūkst. eurų). 2010 metais jie jį nusipirko už 290 tūkst. svarų (apie 339 tūkst. eurų).

Nekilnojamojo turto agentas Paulas Bosanko prisipažino, kad jį nustebino didžiulis Hario Poterio gerbėjų susidomėjimas.

„Kai tik pradėjome pardavinėti namą, nepaminėjome ryšio su Hariu Poteriu, tačiau greitai tapo aišku, kad pasaulis yra itin susidomėjęs šia nuosavybe ir dėl jos kilo nepaprastai didelis sujudimas“, – sakė jis BBC.