Veidai

2021.09.09 07:54

Sulaukusi siūlymo pabūti dirigente Lina Rastokaitė ėmė kvatotis: kur mane gyvenimas dar gali nuvesti?

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.09.09 07:54

Aktorė, dainininkė ir naujojo projekto „Maestro“ dalyvė Lina Rastokaitė, pavadinta dirigente, tik purto galvą ir pabrėžia: projekto dalyviai palies dirigavimo meno tik patį paviršių. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ ji prisiminė ir kitą projektą, kuriame sėkmė lydėjo iki pat pabaigos. L. Rastokaitės manymu, būtent sėkmė sudėlioja visus taškus ant I.

L. Rastokaitė – ne tik gerai žinoma aktorė. Pastaruoju metu ji kartkartėmis tampa ir dirigente, nors šio pavadinimo itin kratosi. „Tikrai nesu dirigentė. Dirigavimas – labai sudėtingas menas. Dirigentas mokosi visą gyvenimą“, – pažymi ji.

Paklausta, kaip atsidūrė LRT projekte „Maestro“, aktorė pasakoja: sulaukusi nežinomo numerio skambučio ir išgirdusi pasiūlymą dalyvauti tokiame projekte tiesiog ėmė garsiai kvatotis.

Lina Rastokaitė – apie dalyvavimą TV projektuose, meilę muzikai ir džiaugsmą grįžus ant scenos

„Galvoju, na, kur mane gyvenimas dar gali nuvesti? Pradėjau labai garsiai juoktis. Vaikystėje diriguodavau su mamos virbalu, vaidindavau, kad esu dirigentė. Su muzika esu susijusi, bet ne su dirigavimu. Gerai, galvoju, kodėl gi nepabandžius? Tai taip įdomu: gyva muzika, šitiek daug profesionalų, tas stovėjimas Operos ir baleto teatre...

Aš tikrai suprantu, kaip kai kurie dalyviai po to dirigavimo, kaip jau ten mums išeina, nusileidžia pilnomis akimis ašarų, nes tai taip veikia, tai taip emocionalu. Ta gyva muzika tiesiog tave bloškia. O muzika – tas menas, kuris greičiausiai pasiekia žmogų“, – mintimis dalijasi L. Rastokaitė.

Ji supranta ir pabrėžia – projekto dalyviai tepalies dirigavimo meno patį paviršių. „Ten tiek yra schemų... Pavyzdžiui, rankos. Galvojau, kad esu plastiška, pasirodo, esu visiškai medinė, nedirba nei riešas, nei niekas. Tai labai įdomi patirtis, niekur kitur su tuo nesusidurčiau“, – kalba pašnekovė.

„Maestro“ – ne pirmasis projektas, kuriame žiba L. Rastokaitė. 2017 m. ji tapo „Auksiniu balsu“. Sako, buvo labai gera dalyvauti ir aname projekte, mat jos didžiausia gyvenimo svajonė buvo sujungti muziką ir vaidybą. Tai ir išsipildė būtent „Auksiniame balse“.

Kaip laimėti projektą? Įminti šią mįslę turbūt neįmanoma. Aktorės manymu, daug lemia ir sėkmė.

„Taip susiklosto aplinkybės. Aišku, aš tikrai ruošiausi šitam projektui, ruošiau kiekvieną numerį, labai daug dirbau, nes man labai patiko tą daryti. Man buvo gera, o tada, kai gera, automatiškai įdedi daugiau pastangų. Nereikia daryti per „negaliu“.

Aš labai ilgai ieškodavau kūrinio... Prisimenu, prodiuseris kankindavosi. Bet jeigu užkabina – viskas: akys dega, vaizduotė veikia ir tada tu tiesiog darai. Tai buvo labai arti mano mėgstamo žanro – miuziklo. Kiekvieną numerį stengiausi daryti kaip mažą miuziklo gabaliuką. Kadangi man tai – svajonė, o aš turėjau galimybę tą svajonę įgyvendinti, tai kodėl neįgyvendinus?“ – pasakoja laidos viešnia.

Plačiau – rugsėjo 4 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Lina Rastokaitė – apie dalyvavimą TV projektuose, meilę muzikai ir džiaugsmą grįžus ant scenos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt