Veidai

2021.09.04 15:54

Antrai laidai besiruošiantys „Maestro“ dalyviai – apie orkestro šunybes ir nurimti padedančius ritualus

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.09.04 15:54

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras tiesiog ūžia: repetuoja orkestras, pluša grimuotojos, o muzikinio LRT TELEVIZIJOS projekto „Maestro“ dalyviai prieš veidrodį atlieka paskutinius mostus.

Antroji pagal BBC formatą kuriamo muzikinio projekto „Maestro“ laida LRT TELEVIZIJOS eteryje – jau 21 val., o kiek anksčiau portalas LRT.lt kvietė pasižvalgyti po LNOBT užkulisius, kur vyksta laidos filmavimas.

Transliacijos įrašas:

Iš muzikinio projekto „Maestro“ užkulisių – dalyvių įspūdžiai

Pirmosios „Mestro“ laidos metu paaiškėjo, kad projekto vedėjo vairas atiteko į operos solisto Merūno Vitulskio rankas. Jis prisipažino jaučiantis didelę atsakomybę ir šiek tiek besibaiminantis naujų – vedėjo – pareigų, tačiau mėgstantis iššūkius.

Didžiulę scenos patirtį sukaupęs Merūnas įsitikinęs – labai svarbu, kad orkestras dirigentą laikytų autoritetu. „Esu matęs, kai vienas dirigentas padiriguoja, o kai ateina kitas jaunas dirigentas, net jeigu jis būna paruošęs namų darbus, dažnai orkestras ne taip groja, kaip prieš tai buvusiam dirigentui. Taip jau yra, tokios, turbūt, senos, nusistovėjusios dogmos ar tradicijos“, – patirtimi dalijosi portalo LRT.lt kalbintas Merūnas.

Viena iš projekto dalyvių, LRT televizijos ir radijo laidų vedėja, etnomuzikologė Zita Kelmickaitė sako beveik nesvarstydama priėmusi iššūkį dalyvauti unikaliame projekte. Antrą kartą į projekto sceną žengianti „Maestro“ dalyvė jau žino, kad kartais tiek orkestras, tiek dirigentas, tiek solistas vieni kitiems muzikuodami prikrečia šunybių.

„Teisingai Merūnas sakė – kaip jie paklaidina ir dainininkus! Nes dainininkams kartais padeda dirigentas, bet kartais specialiai, oj, kaip specialiai, ir dirigentas padaro šunybę, ir dainininkas iškrečia šunybę dirigentui.

Taigi man taip norisi pabandyti – juk čia avantiūra! Tokia moteriškė jau amžiuje, imi ir kvailioji“, – portalui LRT.lt kalbėjo Z. Kelmickaitė.

Ji pastebėjo, kaip dega projekto dalyvio atlikėjo Tomo Narkevičiaus-Free Finga akys. Gal jam lemta tapti dirigentu? Pats Tomas sako, kad projektas jam pažėrė išties nemažai iššūkių, tačiau svarbu – susikaupti. O tai padaryti jam prieš pasirodymą padeda tylūs ritualai.

„Prieš lipdami į sceną koncertuoti, mes su grupe sudedame rankas ir patylime <…>. Kadangi šįkart visi yra mano priešininkai, o ne komandos nariai, tai tylius ritualus pasilieku sau ir jų neatskleisiu, kad neišbarstyčiau visos savo sukauptos emocijos“, – ruošdamasis žengti į sceną portalui LRT.lt kalbėjo Free Finga.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) filmuojamas LRT TELEVIZIJOS projektas atveria duris į vienos paslaptingiausių profesijų pasaulį.

Į savo rankas paimti batutą – dirigento lazdelę – ir sugroti garsiausius muzikinius kūrinius ryžosi aštuoni žinomi žmonės, iki tol neturėję nė menkiausios dirigavimo patirties: televizijos veidai Zita Kelmickaitė ir Vytenis Pauliukaitis, aktoriai Lina Rastokaitė ir Dainius Kazlauskas, atlikėjai Tomas Narkevičius-Free Finga ir Monika Pundziūtė-Monique, žurnalistas Giedrius Drukteinis ir Samanta Žukauskė-Dj Samanta.

Visi jie priėmė iššūkį diriguoti Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatro simfoniniam orkestrui bei nustebinti kompetentingą komisiją: LNOBT vyriausiąjį dirigentą, Auksinio scenos kryžiaus laureatą Ričardą Šumilą, pasaulinio lygio mecosopraną, Karališkojo Velso muzikos ir dramos koledžo garbės narę Justiną Gringytę bei komisijos pirmininką, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatą, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro įkūrėją, meno vadovą ir vyriausiąjį dirigentą prof. Gintarą Rinkevičių.

Laidos „Maestro“ vedėjo pareigos atiteko operos solistui Merūnui Vitulskiui.

Kaip projekto dalyviams praėjusį šeštadienį sekėsi pirmojoje laidoje, skaitykite čia.

„Maestro“ – muzika mano rankose! Šeštadieniais, 21 val., tik per LRT TELEVIZIJĄ ir LRT.LT mediatekoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt