Veidai

2013.04.02 12:23

Madų besivaikantys vyrai šį pavasarį pasitinka barzdoti

LRT.lt2013.04.02 12:23

Norintys neatsilikti nuo pasaulinių madų tendencijų vyrai šį pavasarį turi pradėti auginti barzdas ir ūsus – taip teigia Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.

Norintys neatsilikti nuo pasaulinių madų tendencijų vyrai šį pavasarį turi pradėti auginti barzdas ir ūsus – taip teigia Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.

Vyriškų kirpimų mados nedaug skiriasi nuo praeitų metų tendencijų – vis dar madingi „raketos“ tipo kirpimai bei skiauterės virš kaktos imituojant Elvio Preslio šukuoseną. Šįmet madingos ir vyriškos garbanos – tik jos turi būti pakankamai prižiūrėtos, o ne styrančios į visas puses.

Moterims šiemet meistrai siūlo dažyti plaukus ryškiomis spalvomis – nuo ryškiai geltonos iki violetinės. Madingi struktūriniai, geometriniai kirpimai, kirpčiukai ir garbanos – tiek natūralios, tiek cheminės. Kažkada buvęs madingas cheminis plaukų garbanojimas dabar vadinamas plaukų tekstūrizavimu.

Šio sezono naujiena – dažant plaukus derinami šilti ir šalti atspalviai – natūrali šviesi, pilka spalva derinama su šaltu pilku atspalviu arba su šiltu variniu atspalviu. Vis dėlto mada išlieka demokratiška – meistrai nesiūlo visoms iš eilės tapti blondinėmis, brunetėmis ar visoms vienodais atspalviai dažytis plaukus – kiekviena moteris gali atsirinkti tai, kas jai tinka. Norinčios neprašauti pro šalį gali rinktis vario, karamelės, konjako atspalvius, kurie visuomet išlieka madingi. Nebemadingas dažymas sruogelėmis – vietoj jo meistrai siūlo tonavimą.

Pasak J. Mačiulienės, lietuviai puikiai išmano madą, drąsiai galima teigti, kad kas trečias žino, kas yra madinga pasaulyje ir seka mados tendencijas. Jau nebereikia niekam aiškinti, kad reikalingas plaukų balzamas ar kondicionierius – plaukų priežiūros priemones naudoja beveik kiekvienas.

Daugiau informacijos apie mados ir kosmetikos tendencijas – savaitgalį „Litexpo“ centre vyksiančioje  grožio industrijos parodoje „Pelenė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt