Veidai

2016.09.12 10:08

Rumunijoje nacionalinius šokius demonstravo kaliniai

Rumunijos sostinėje savaitgalį vyko Nacionalinis šokių festivalis. Tačiau jis buvo išskirtinis, kadangi festivalio atlikėjai buvo kaliniai.

Iš viso 78 kaliniai iš visos šalies buvo pakviesti į Bukarešte esantį etnografinį muziejų po atviru dangumi, kad surengtų pasirodymą Nacionaliniam šokių festivaliui. Renginio organizatoriai sako, jog menu siekiama parodyti, kad bausmę atliekantys žmonės gali reabilituotis ir sugrįžti į visuomenę.

„Skatindami tradicinius menus kalėjimuose norėjome parodyti, kad menas neturi ribų ir sienų. Tokį požiūrį norėjome įdiegti ir kaliniams, bandantiems sugrįžti į visuomenę, kai jie atliks paskirtą bausmę“, – pasakoja organizatorė Ioana Morar.

Šokiais, dainomis, tradiciniais drabužiais organizatoriai siekė atkreipti dėmesį į didelę Rumunijos problemą, paveldėtą dar iš sovietmečio.

46 Rumunijos kalėjimai yra labai perpildyti, o juose įkalinta daugiau nei 26 tūkstančiai žmonių.

Daugeliui, vėliau sunku integruotis į visuomenę, todėl šis projektas stengiasi pakeisti ir gyventojų nuomonę apie atliekančius bausmę asmenis. Kitos šalys taip pat sveikina tokią iniciatyvą.

„Tai puiki iniciatyva, parodanti, kad už kalėjimo sienų turime kalinių su puikiais sugebėjimais. Jie mokosi šokti, mokosi visokio amato“, – teigia Tarptautinės kalėjimų ir pataisos namų asociacijos vadovas Tineke`as Dewaele`as.

Daugiausiai į renginį atvyko kalinių, kurie greitai išeis į laisvę, tačiau buvo ir tokių, kurie kalėti turės dar kelis dešimtmečius. Tačiau visi jie yra labai patenkinti šiuo, antrą kartą vykstančiu, reabilitacijai skirtu renginiu.