Veidai

2016.09.10 16:33

„Coldplay“ prisijungs prie koncerto Indijoje prieš skurdą

BNS2016.09.10 16:33

Didžiosios Britanijos alternatyvaus roko grupė „Coldplay“ pirmą kartą pasirodys Indijoje, kur surengs nemokamą koncertą per festivalį prieš skurdą „Global Citizen“, penktadienį apie naujus atlikėjus pranešė organizatoriai.

Festivalio atstovai, dalijantys bilietus už individualius veiksmus kovoje su didžiuliu skurdu, sakė, kad detalesnės informacijos pateiks pirmadienį.

Tačiau jie patvirtino, kad festivalyje dalyvaus „Coldplay“.

Indijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie neva lupikiškai brangius bilietus, bet festivalio atstovai patikino, kad lapkričio 19 dieną vyksiantis koncertas Mumbajuje bus nemokamas.

„Global Citizen“ festivalis buvo įkurtas 2012 metais ir kasmet vyksta Niujorko Centriniame parke, šalia JT Generalinės Asamblėjos, kad paragintų pasaulio lyderius į darbotvarkę įtraukti ir pastangas kovoti su skurdu.

„Kaip ir mūsų kasmetiniame festivalyje Centriniame parke, bilietai į festivalį Indijoje bus nemokami. Gerbėjai jų užsitarnaus, imdamiesi veiksmų ir remdami švietimo, lygybės ir sanitarijos kampanijas“, – rašoma festivalio tinklapyje.

Pranešime pažymima, kad koncertas Mumbajuje vyks per Pasaulinę tualetų dieną, kuri atkreipia visuomenės dėmesį į sanitarijos problemas.

Nors dauguma „Coldplay“ gerbėjų greičiausiai naudojasi tokiais patogumais namie, beveik pusė indų neturi nuolatinės prieigos prie šiuolaikinių tualetų. Tokia padėtis yra didžiulė grėsmė visuomenės sveikatai.

„Coldplay“ lyderis Chrisas Martinas yra festivalio „Global Citizen“ kūrybos direktorius.

Indija iš naujo susidomėjo grupe „Coldplay“, kurios sausį išleistas vaizdo klipas dainai „Hymn for the Weekend“ buvo nufilmuotas šioje šalyje. Tačiau kritikai teigė, kad jame pernelyg daug stereotipų.

Šių metų Niujorko „Global Citizen“ festivalis vyks rugsėjo 24 dieną. Jame pasirodys ritmenbliuzo superžvaigždė Rihanna, metalo grandai „Metallica“ ir populiarus reperis Kendrickas Lamaras.

Indijos premjeras Narendra Modi 2014 metais pats atvyko į šį festivalį ir taip išreiškė savo paramą jo siekiams.