Veidai

2021.08.27 08:31

Naujus gyvenimo skonius ragaujantis Merūnas: daug ko nesuprantame, kol neatsistojame į kito batus

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.08.27 08:31

„Nesitikėjau, kad tai taip sudėtinga“, – portalui LRT.lt prisipažino operos solistas Merūnas Vitulskis, pirmą kartą išbandęs laidos vedėjo amplua, – netrukus jis sveikinsis su LRT TELEVIZIJOS projekto „Maestro“ žiūrovais. Nors buvo šiek tiek dvejonių, ar priimti pasiūlymą vesti laidą, Merūnas prisipažino, kad nugalėjo noras išbandyti ką nors naujo.

– „Neatmetu galimybės, kad ateityje veiksiu ką nors kita, neriboju savęs – gyvenimas tik vienas duotas, o pasaulyje tiek veiklos, tiek visko daug...“ – sakėte vasaros pradžioje duotame interviu. Dar ir vasara nesibaigė, o televizijos žiūrovai gali išvysti jus nauju amplua – kaip projekto „Maestro“ vedėją. Kaip jums tokia patirtis?

– Prisipažinsiu, anksčiau nemaniau, kad laidos vedėjo darbas toks sudėtingas. Atrodė, perskaitai iš anksto parašytą tekstą, ir tiek. Tačiau daug ko nesuprantame, kol neatsistojame į kito žmogaus batus. Įsitikinau, kad ne taip ir paprasta būti renginio ar laidos ašimi, tarpininku tarp komisijos narių ir konkurso dalyvių, rodyti tam tikrą kryptį, pridėti nuotaikos gaidelę... Labai daug įsipareigojimų vienu metu.

Žinoma, po pirmos laidos turėjau prie ko prikibti, tačiau tikiu, kad tai mane skatina tobulėti. Apskritai labai džiaugiuosi galimybe išbandyti naują sritį, pamačiau save naujomis spalvomis, tikiu, kad ir šeima ar draugai pamatys mane kitokį.

– Sakote, džiaugiatės galimybe išbandyti ką nors naujo. Nejaugi taip nesvarstydamas ir priėmėte pasiūlymą vesti televizijos projektą?

– Su Erika apie tai diskutavome, svarstėme, ar tikrai reikia, kaip atrodysiu iš šono, ar būsiu savo vietoje, galbūt vedėju turėtų būti žmogus, kuris tai moka geriausiai. Tačiau savaitėlę pamąstęs, pasvarstęs pasiūlymą priėmiau. Juolab kad komanda labai geranoriška, turiu visišką palaikymą. Todėl tikiu, kad turiu pasinaudoti galimybe išbandyti ką nors naujo.

– Turbūt jaučiatės solidarus su projekto dalyviais – kaip jūs pirmą kartą išbandote projekto vedėjo pareigas, taip jie pirmą kartą ima į rankas batutą ir stengiasi suvaldyti orkestrą.

– Ir man buvo šovusi mintis, kad su dalyviais kartu bandome prisijaukinti naują sritį. Iš tiesų kai kuriuos projekte skambančius kūrinius pažįstu iki skausmo, tad labai išgyvenu ir palaikau kiekvieną dalyvį. Ypač tuos, kurie yra jautresni muzikai. Kartais stebiu, kaip apsiašaroję nulipa nuo scenos, kiek pastangų įdeda.

Tikiu, kad „Maestro“ atneš daug naujienų – ne tik progų pamatyti pažįstamus veidus nauju amplua, bet ir komisijos kėdėn sėdusius savo srities profesionalus, kurie televizijoje šmėžuoja retai.

– Ne kiekvienas klausosi simfoninės muzikos, galbūt šis projektas galėtų būti paraginimu daugiau apie ją sužinoti ir ją atrasti?

– Tikiu, kad bet kuriam žmogui bus įdomu atrasti simfoninę ir instrumentinę muziką, manau, projektas prie to tikrai prisidės. Kirba mintis, kad „Maestro“ bus toks populiarus, kokia kažkada buvo „Triumfo arka“. Man pačiam stebėti, kas vyksta, buvo labai įdomu, tad galiu patikinti, kad ir televizijos žiūrovų laukia labai daug netikėtumų. Neabejoju – tai bus vienas geriausių naujo televizijos sezono projektų.

Daug ko nesuprantame, kol neatsistojame į kito žmogaus batus.

– Beje, projektas kuriamas pagal BBC formatą. Galbūt yra tekę matyti kitose šalyse kuriamą projektą?

– Esu matęs britų, danų versijas. Kartelė iškelta aukštai ir pasiekti ją lengva nebus, tačiau tikrai nesame prastesni. Galbūt ne visi dalyviai turi muzikinį išsilavinimą, tačiau daug kas priklauso ir nuo pojūčio, klausomos muzikos, to, kaip lavinamas skonis.

– Jau atskleista, kurie aštuoni dalyviai stos priešais orkestrą. Pačiam buvo netikėta kurį nors iš jų pamatyti su batuta rankoje?

– Labai įdomu buvo stebėti Zitą Kelmickaitę, kurios charakteris sprogstantis, trykštantis kaip vulkanas. Muzika – didelė jos gyvenimo dalis, Zita yra parašiusi nemažai kritikos ir recenzijų, savo įžvalgomis dalijasi laidose. Tačiau tai pirmas kartas, kai ji paėmė į rankas batutą, ir galimybė pamatyti, ką reiškia suvaldyti didžiulį kolektyvą. Tikiu, kad ši patirtis jai įsimins visam gyvenimui, o ir požiūris į dirigentą ar apskritai muzikantus galbūt kažkiek pasikeis.

– Viską jau netrukus pamatysime naujame LRT TELEVIZIJOS sezone ir „Maestro“ laidose. Kokias laidas žiūrite jūs?

– Po dienos darbų dažniausiai pasižiūriu žinias ar informacines laidas. Negražbyliauju – LRT TELEVIZIJA man arčiausiai širdies, nes čia daug dokumentinių, istorinės tematikos laidų. Nuo vaikystės svajojau, kad ir Lietuvoje būtų tokio turinio kaip „Discovery“ ar „National Geographic“, ir džiaugiuosi, kad jo žiūrovams pasiūlo visuomeninis transliuotojas. Toks turinys tiesiog negali nedžiuginti ir neįtraukti.

„Maestro“ – nuo rugpjūčio 28 dienos šeštadieniais per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt