Veidai

2015.09.08 13:45

A. Pojavis nesistengs papirkti pigiais blizgučiais

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

„Buona pasqua!“, – itališkai sveikinosi atlikėjas Andrius Pojavis Velykų popietę drauge su vadybininku Martynu Tyla viename iš sostinės viešbučių surengęs spaudos konferenciją „Eurovizijos“ konkurso tema. „Atsiprašau, kad susitikimą teko planuoti tuomet, kai visi daužo kiaušiniais, tačiau tai vienintelė laisva valanda įtemptame Andriaus grafike“, – į žurnalistus kreipėsi M. Tyla.

„Buona pasqua!“, – itališkai sveikinosi atlikėjas Andrius Pojavis Velykų popietę drauge su vadybininku Martynu Tyla viename iš sostinės viešbučių surengęs spaudos konferenciją „Eurovizijos“ konkurso tema. „Atsiprašau, kad susitikimą teko planuoti tuomet, kai visi daužo kiaušiniais, tačiau tai vienintelė laisva valanda įtemptame Andriaus grafike“, – į žurnalistus kreipėsi M. Tyla.

Vos kelioms dienoms į gimtąją šalį iš Italijos atvykęs A. Pojavis Lietuvoje sukasi kaip bitė: vaikšto į susitikimus, derina būsimo konkurso detales, dalyvauja įvairiuose projektuose. Velykos šiemet jam taip pat kitokios nei įprasta. Nors, kaip pats sako, jis ir spėjo nudažyti keletą kiaušinių, didžiąsias metų šventes A. Pojaviui teko pasitikti be vos prieš kelias dienas pagausėjusios šeimynos. „Liūdna, kad negaliu būti šalia žmonos ir neseniai gimusios dukros, tačiau šeima mane supranta ir palaiko. Jau turiu patirties, kai mėnesį nebuvau namuose. Žino, kad dėl „Eurovizijos“ reikia dirbti“, – teigė savaitės pradžioje su itale Isabella dukros Amelie susilaukęs A. Pojavis.

Kalbėdamas apie šeimą A. Pojavis spinduliavo džiaugsmu, tačiau žodžius rinko itin atsargiai ir atvirauti nebuvo linkęs. „Žmona jaučiasi gerai, dukra – sveika. Vaikų aš neauginu, jie auga patys. Na, kartais riekia nuvesti į darželį“, – juokauti bandė šiaip itin šeimynišku laikomas atlikėjas.

Į Švedijos Malmės mieste vyksiantį nacionalinį „Eurovizijos“ dainų konkursą A. Pojavis sparnus pakels gegužės 4-ąją. Tačiau iki tol jam dar teks nemažai nuveikti: balandžio 13 dieną Amsterdame jo laukia „Mažoji Eurovizija“, vėliau jis vėl grįš į Lietuvą, kur mėnesio pabaigoje koncertuos Jurbarko publikai.

Tiki savo sėkme

Nors iki konkurso liko vos daugiau nei mėnesis, A. Pojavis tikino nesibaiminantis. „Nėra čia ko pergyventi – rezultatai bus geri“, – šypsodamasis sakė jis. Prognozuot, kurią vietą jam pavyks užimti konkurse, atlikėjas kol kas nedrįsta, tačiau tikina, kad paskutinis tikrai nesiruošia būti.

M. Tyla tikino, kad A. Pojaviui pasisekė, jog jis konkurse pasirodys dešimtas iš šešiolikos atlikėjų. Pasak jo, būti viduryje – labai palanki pozicija. „Svarbiausia, kad dainuoti tektų po reklamos, o ne prieš. Tuomet sulauktume daugiau dėmesio“, – sakė jis.

Lietuvai Švedijoje atstovausiantis A. Pojavis užsiminė, kad kol kas konkurse nėra akivaizdžių lyderių, o jo favoritų sąraše – airiai. „Buvau garantuotas, kad mano numeris konkurse bus tryliktas. Deja, neatspėjau. Trylikti liko airiai. Atsitiktinai paklausiau jų dainos ir man labai patiko. Nesakau, kad jie didžiausi konkurentai, tačiau tikrai stiprūs varžovai“, – teigė jis. Tačiau panašu, jog A. Pojavio išskirti atlikėjai nėra tiesiog „atsitiktinai“ profesionalūs. Nors kol kas daugiausia simpatijų sulaukia danai, italai ir norvegai, Airijos vardas jau šmėžuoja lažybų punktuose, jų sėkme tiki ne vienas Europos gyventojas. Tuo metu Lietuvai kol kas prognozuojamas antras dešimtukas.

Svarbiausia – daina

Kalbėdamas apie konkurso užkulisius, M. Tyla pabrėžė, kad švedams labai svarbu susipažinti su atlikėju ir su daina. „Tai – dainos, o ne šou konkursas, todėl pati daina turi kalbėti už save“, – sakė jis. Būtent dėl šios priežasties lietuviai tikina nesistengiantys papirkti pigiais blizgučiais. „Mano koziris – čirvų tūzas“, – į klausimą apie savo pranašumus prieš kitus konkurso dalyvius juokaudamas atsakė A. Pojavis. Pasak jo, geriausia, ką jis turi – pats kūrinys, kurį jau spėjo įvertinti ir Italijos „Universal“ kompanijos vadovas.

Atlikėjas Malmėje neketina žaisti pigių žaidimų. Pasak jo, darytis savireklamą vaikštant į vakarėlius – energijos švaistymas.

A. Pojavis ketina sulaukti itin stipraus palaikymo iš Švedijoje ir Italijoje gyvenančių lietuvių bendruomenių. Pasak jo, jis jau spėjo susidraugauti su ten gyvenančiais žmonėmis, todėl tikisi, jog šios šalys Lietuvai atiduos bent po vieną balsą.