Veidai

2016.09.02 15:09

Australijos policija sugavo didžiulį galvijus puldinėjusį krokodilą

BNS 2016.09.02 15:09

Viename Šiaurės Australijos galvijininkystės ūkyje karves medžiodavęs didžiulis „piktas“ briaunagalvis krokodilas buvo sugautas ir išvežtas į krokodilų fermą, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Laukinių gyvūnų kontrolės pareigūnai pastatė gaudyklę vandens telkinyje šalia šalies šiauriniame atogrąžų regione esančios fermos, iš kurios, kaip pranešama, roplys grobdavo galvijus.

Tačiau pareigūnai turėjo palaukti keletą dienų, kol buvo galima gyvūną ištraukti iš spąstų, nes jis buvo pernelyg „piktas“, pranešė bulvarinis dienraštis „NT News“.

Trečiadienį Šiaurinės Teritorijos policijos socialinio tinklo paskyroje paskelbtame vaizdo įraše matosi, kaip vienas pareigūnas pažvelgia į vandenyje plūduriuojantį narvą su įkalintu krokodilu ir šūkteli: „Sugavom didžiulį!“

Prireikė kelių reindžerių ir pareigūnų, kad 4,33 m ilgio plėšrūnas būtų ištrauktas į krantą, surištas ir išvežtas į fermą Darvine. Policija socialiniuose tinkluose paskelbė sąmojingą pranešimą, kad tai buvo „tiesiog dar viena diena mažoje gyvenvietėje“.

„Krokodilą traukti iš narvo teko šiek tiek neįprastai, nes mums buvo sunku prieiti prie to vandens telkinio“, – sakė seržantas Markas Berry.

„Roplys truputį nutolo nuo mūsų, bet vis tiek jį sugavome. Dabar jis yra saugomas ir greitai bus išvežtas veisimo programai į Darviną“, – sakė jis.

Krokodilai Australijos šiaurėje gana dažni; šių roplių ypač padaugėjo, kai 1971 metais įsigaliojo jų apsaugos įstatymas. Vyriausybė nustatė, kad jų populiacija šalyje turi siekti maždaug 100 000.

Krokodilai kasmet Australijoje sudrasko vidutiniškai po du žmones.

Briaunagalvis krokodilas gali užaugti iki septynių metrų ilgio ir sverti daugiau nei toną.