Veidai

2021.08.19 07:30

Marijonui Mikutavičiui ši vasara ypatinga – apie dainininką kuriamas dokumentinis filmas

LRT RADIJO laida „Vasaros popietė“, LRT.lt2021.08.19 07:30

Dėl apie jį kuriamos dokumentikos po archyvus pasiknaisioti turėjęs atlikėjas Marijonas Mikutavičius nusprendė: „Sau labiau patikau jaunas.“ LRT RADIJO laidoje „Vasaros popietė“ dainininkas papasakojo apie savo kitokią nei praėjusią vasarą: apie jį kuriamą dokumentinį filmą, išsiilgtus koncertus ir pagaliau pailsėti leidusias keliones.

Naujausia žinia, kurią neseniai išgirdo M. Mikutavičiaus gerbėjai, yra ta, kad apie jį kuriamas dokumentinis filmas. Paklaustas, koks apima jausmas, kai apie tave kuriama dokumentika, atlikėjas neslepia – malonus, bet dviprasmiškas.


„Man šis jausmas šiek tiek keistas, aš pats tuo tikrai nebūčiau užsiėmęs, bet tai buvo LRT TELEVIZIJOS iniciatyva. Sakiau – velniai nematė, 50 metų – gal ta riba, kai galima kažką parodyti.

Nors kai pabandau pagalvoti apie tą gyvenimą ir kas turėtų būti tame dokumentiniame filme... Tiesą sakant, nelabai randu ką pasakoti, nes to, kas įdomiausia, pasakoti negali, yra dar gyvų žmonių, tų istorijų liudininkų. Ką gali pasakoti, nėra taip įdomu, tai jausmas dviprasmiškas“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Tiesa, anot M. Mikutavičiaus, ši dokumentika bus labiau apie kūrybinį jo gyvenimą, o ne asmeninį. Keliami klausimai, kodėl vienos dainos tokios depresyvios, o kitos – tokios linksmos ir pozityvios?

Dėl kuriamo filmo tradiciškai teko pasiknaisioti ir po savus archyvus: juk reikia ir nuotraukų, ir užrašų, ir įrašų, ir kitų įvairių nuotrupų bei fragmentų. Tai, sako, nemaloniausia dokumentinio filmo kūrimo dalis – jam niekada nesinori šito daryti, labiausiai dėl to, kad jis viso to nekaupia, tai daro jo mama, tad tenka jos daug klausinėti. Kita vertus, šis procesas suteikė galimybę prisiminti jau primiršus įvykius, prabėgusio gyvenimo epizodus.

Koks tasai susitikimas su jaunuoju Marijonu? Dainininkas atviras – jaunas sau buvo fainesnis. „Aš sau labiau patikau jaunas“, – teigia jis.

Ši vasara M. Mikutavičiui linksmesnė nei praėjusi ne tik dėl kuriamo filmo, bet ir dėl to, kad pagaliau galima lipti ant scenos. Praėjusi vasara turėjo būti „derlinga“, tačiau karantinas kartu su ribojimais nusinešė apie dvi dešimtis koncertų.

Šią vasarą ir rudenį dar laukia apie 10 M. Mikutavičiaus koncertų, dauguma jų – privatūs, tačiau pora bus, kaip sako dainininkas, „bilietinių“. Deja, žmonių, perkančių bilietus, skaičius rodo, kad noras vaikščioti į koncertus apslopęs, jaučiamas žmonių atsargumas.

Visgi, nors pandemija jau tęsiasi ilgai, muzikantui nė sykį neteko skaičiuoti paskutinių centų. „Visą laiką gyvenime ėjau gana saugiai ta prasme, kad visada turėdavau bent dvi tris kryptis. Nereikia pamiršti, kad dirbu televizijoje. Televizijos darbas nebuvo sustojęs, jis yra pakankamas, kad galėtum sau gyventi. Tiesą sakant, būtų visiškai neetiška ir negražu inkšti, nes puikiausiai pakanka pragyventi visai šeimai. Tuo labiau, Ieva taip pat dirba, tai didelės kančios nejautėme“, – pasakoja jis.

Dar vienas šioks toks pajamų šaltinis – kartu su komiku Mantu Bartuševičiumi kuriama laida „Babelis“, kurioje susiduria dvi skirtingos kartos ir nėra aišku, ar jos susišnekės.

Žinoma, ne viską lemia pinigai – per karantinus, prisipažįsta pašnekovas, tiesiog norėjosi seno įprasto gyvenimo, koncertuoti, ko nebuvo galima daryti.

Vasara žinomam vyrui ypatinga dar ir dėl to, kad lankėsi Norvegijoje. Čia jis žvejojo, pagavo didžiulį otą, kuriuo su bendrakeleiviais draugiškai pasidalijo. Dar viena kelionė – į Maldyvus. Prieš tai į šią vietą žiūrėjęs skeptiškai, ten nuvykęs pakeitė nuomonę.

„Pasidariau bent jau tos salos fanas. Man visada Maldyvai atrodė tokių turtingų išpindėjusių poniučių reikalas, kur nuvažiuoja, nusiveža 50 suknių ir kiekvieną dieną su jomis fotografuojasi, kelia į socialinius tinklus.

Atrodė, kas gali būti nuobodžiau? Tuo labiau, visada galvojau, kad nesu tas tipas, kuris ilsisi gulėdamas pliaže. Supratau, kad taip – esu tas tipas, kuris mielai ilsisi gulėdamas pliaže. Gyvenime nebuvau toks pailsėjęs ir sveikas grįžęs namo“, – kalba jis.

Plačiau – rugpjūčio 13 d. laidos „Vasaros popietė“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt