Naujienų srautas

Veidai2016.08.30 22:12

Vienišių kaimas Kinijoje – vieta, kurioje vyrai pasmerkti likti viengungiais

15min.lt 2016.08.30 22:12

Tai vieta, kurią sunku pasiekti bet kokiu transportu. Čia gyvena vyras vardu Xiongas Jigenas, o remdamasi jo istorija BBC kviečia susipažinti su Kinijos Laoya kaimu, kuriame vyrai pasmerkti tapti viengungiais.

Xiongui Jigenui yra 43-eji. Jis yra vienišas ir nevedęs vyras, gyvena atokiame Laoya kaimelyje, rytų Kinijoje. Jo namas – bambukinis, įkurtas miške.

2014 metų apklausos duomenimis, šiame kaime 112 vyrų, kurių amžius svyruoja nuo 33 iki 50 metų, buvo viengungiai. Kaimelyje iš viso gyvena apie 1600 žmonių.

„Moterys iš čia išvyksta dirbti kitur, kaip man rasti antrąją pusę?“, – klausia vyras ir priduria, kad pažįsta daugiau nei 100 vietinių vyrų, kurie vis dar yra vieniši.

Xiongo Jigeno galimybės susirasti žmoną nėra didelės. Tai patvirtina ir Kinijos statistika, kuri rodo, kad šalyje yra daugiau vyrų nei moterų. Skaičiuojama, kad 115 berniukų gimsta 100 mergaičių. Tai yra XXI amžiaus Kinijos realybė, kurią sukūrė nuo 1980 metų Kinijos komunistų partijos įvesta vieno vaiko politika.

Tokioje niūrioje šeimos kūrimo realybėje svarbų vaidmenį atlieka tėvai, kurie stengiasi supiršti savo atžalas. Xiongas Jigenas prisipažįsta – bandė tuo pasinaudoti, bet potencialių žmonų tėvai nenorėjo už jo išleisti savo dukrų. Juos atbaidė itin sunkus susisiekimas su Laoya kaimu.

Pasak vyro, moterys iš šio regiono keliasi į kitus kaimus, o iš jų – į didmiesčius, kur lengviau rasti darbą. Kartais jos grįžta į gimtinę, tačiau jau būna ištekėjusios.

Vyrai taip pat išvyksta iš tokių kaimų, tačiau retai. O jei ir išvyksta, tai tik dėl darbo, bet vėliau grįžta rūpintis savo senstančiais tėvais – tokia tradicija Kinijoje.

Tuo tarpu Xiongas Jigenas gimtinėje liko, kad galėtų rūpinti savo dėde.

„Jis nesugebės prasimaitinti, jei aš iškeliausiu“, – sako vyras.

Iš dalies tam įtakos turi ir Kinijos prezidento Xi Jinpingo skiepijama vizija, kad svarbiausia yra tvari šeima. Šiais metais Šanchajuje jau galima susilaukti nuobaudų, jei vaikai nelanko ir nesurūpina savo tėvais.

Xiongo Jigeno kaimynystėje gyvena 39-erių Wang Caifeng. Ji yra laimingai ištekėjusi, su vyru augina dvi dukras.

„Namai yra geriausia vieta“, – sako moteris.​

Paklausta, kokį likimą pasirinks užaugusios jos dukros, moteris prisipažįsta tikinti, kad jos neišvyks iš gimtinės ir liks čia gyventi toliau.

Visgi kiek kitokios nuomonės laikosi jos paauglė dukra, kuri tikisi tapti gydytoja ir išvykti.

Laoya, kaip pažymi BBC, nėra vien tik vienišių kaimas. Tai kiniško gyvenimo atspindys, kuriantis dilemą tarp noro pabėgti nuo skurdo ir pareigos savo artimiesiems.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi