Veidai

2021.08.20 07:28

Monique atostogų idėjos: lėtam poilsiui siūlo ramybės oazę, aktyviam – adrenaliną keliančią pramogą

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2021.08.20 07:28

Atlikėja Monika Pundziūtė-Monique atvira: darbas reikalauja greičio, spontaniškumo ir gebėjimo greitai prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių, tad per atostogas jai norisi vieno – ramybės. Ją, kaip ir kūrybinį įkvėpimą, atlikėja randa prie jūros. Būtent pajūryje šiemet Monique susipažino su nauja pramoga, kurią skatina išbandyti ir kitus.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką galima pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

Atlikėja Monique šypteli – vos tik pasvajoja apie poilsį, į galvą ateina vienas žodis – „ramybė“. „Darbo greitis, staigumas ir mokėjimas prisitaikyti spontaniškose situacijose išsunkia daug energijos, todėl ilsėtis mėgstu ramiai ir mieliau renkuosi pasyvų poilsį. Pusiausvyrą atgauti man padeda harmonija ir visiška ramybė, kai nereikia apie nieką galvoti, niekur skubėti ir būti 100 proc. viskam pasiruošusiai“, – portalui LRT.lt sako atlikėja.

Naujiems potyriams

Monique atvirauja šią vasarą atostogavusi vos keletą dienų, tad džiaugiasi laisvu tarp koncertų laiku. Klaipėdoje ji pirmą sykį apsilankė Melnragėje įsikūrusioje banglenčių stovykloje. „Banglenčių sporto kultūra atsiradusi jau seniai, tačiau Lietuvoje populiarėja gana lėtai, todėl manau, kad ją reikia visaip kaip garsinti“, – sako atlikėja.

Ir visai nebūtina turėti praktikos, tikina ji, – kad galėtumėte vytis bangą, pakanka noro. „Pati banglenčių sportą išbandžiau neturėdama jokios praktikos – po atkaklių bandymų man pavyko, tad tikiu, kad pavyks ir kitiems. Svarbiausia – noras“, – šypsosi Monique.

Jūra jai – ir poilsis, ir nusiraminimas, ir įkvėpimas. „Dievinu jūros dinamiką – kokia rami, audringa ar visokia kitokia ji gali būti. Ko gero, daugiausia dainų parašiau būdama būtent prie jūros. Ji mane labai įkvepia, esu jūros žmogus.

Beje, beplaukiant banglente man dingtelėjo mintis, kad šis sportas labai primena mano darbą: tai būni ant bangos, tai ją vejiesi. Kai pagauni bangą ir ji tave smarkiai, stipriai ir labai greitai neša, sukyla adrenalinas – šis jausmas man taip pat primena darbą“, – mintimis dalijasi Monique.

Poilsiui sostinėje

Nors Vilnius neretai garsėja kaip nuolatinių spūsčių ir minių miestas, sostinėje gyvenanti Monique sako, kad kurį laiką dėl pandemijos vaizdas jos mieste buvo visai kitoks. „Anksčiau nuo Vilniaus šurmulio bėgdavau į Subačiaus apžvalgos aikštelę, Vingio parką ir kitas gražias miesto vietas, bet pastaruoju metu šurmulio man stinga, tad nėra reikalo nuo jo bėgti. Priešingai – kai pamatau šurmulį, traukiu link jo.

Senamiestis yra šiuo metu geriausiai mane atgaivinantis dalykas. Pasikraunu matydama besijuokiančius, besikalbančius, smagiai laiką leidžiančius ir, tikiuosi, pasiskiepijusius žmones“, – sako atlikėja.

Ramioms atostogoms

Tiems, kurie taip pat mieliau aplenkia aktyvias pramogas ir ieško ramybės, Monique nė nedvejodama siūlo apsilankyti Neringoje. Beje, čia ji rekomenduoja atvykti ir kiekvienam po Lietuvą keliaujančiam užsieniečiui.

„Neringa – tiesiog nepaprasto grožio: tiek mano mylima Nida, tiek Preila. Ši, jei norisi daugiau ramybės, išties tampa tikra oaze“, – šypteli atlikėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt