Veidai

2021.08.18 07:30

Algis Kriščiūnas gyvenimui sako „taip“ – stengiasi, kad kiekviena diena būtų kuo ypatingesnė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2021.08.18 07:30

Fotografui ir dailininkui Algiui Kriščiūnui, nors, kaip pats sako, yra apkeliavęs pusę pasaulio, ši lietuviška vasara – stebuklinga. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ jis pasakoja, kad grįžimas vasarai į Lietuvą jam – it prabėgusių metų žymuo, sykiu paskatinantis kurti ir pakraunantis emociškai.

Šeštadienio „Labą rytą“ kartu su Richardu Jonaičiu vedęs A. Kriščiūnas prisipažino, kad jaudinosi atsidurti vedėjo kėdėje, mat tokia patirtis jam – pirma. Teigia, jau mokykloje jam sakydavo, kad jis per tylus, nors visada būdavo besišypsantis optimistas.

„Buvau intravertas ir to nemažai liko, bet didžiąją dalį to įveikiau, mokausi kalbėti su žmonėmis. Tačiau pagalvojau: jeigu nepamėginsiu šito dalyko gyvenime, liksiu nepamėginęs, bet jeigu pamėginsiu ir pavyks, gal bus visai smagu. Tą ir darau – sakau gyvenimui „taip“, – šypsosi pašnekovas.

Kriščiūnas: esu apžaviavęs pusę pasaulio, bet vasaros Lietuvoje – magiškiausios

Daug kam ši lietuviška vasara buvo net per karšta. Šią vasarą Lietuvoje leidžiantis dailininkas sako, kad tokie orai jam – patys geriausi.

„Man patinka, kai būna taip karšta, kad sėdi ir prakaituoji. Tai nemokama pirtis. Man labai patinka karštis ir labai nepatinka lietus. Dėl to, tiesą pasakius, ir pabėgau iš Lietuvos. Kai pradeda lyti, pradeda darytis šalta, – tai tiesiog ne mano oras. O kai vasarą grįžtu čionai... Gražesnės šalies pasaulyje nėra. Esu apvažiavęs pusę pasaulio, bet vasara Lietuvoje yra stebuklinga“, – mintimis dalijasi A. Kriščiūnas.

Grįžimas į Lietuvą man – didžiulis emocinis, socialinis impulsas vėliau praleisti tuos devynis mėnesius kuriant, kur dienos identiškos: kiekvieną rytą šviečia saulė, kiekvieną vakarą nusileidžia ten pat.

Labiausiai jam vasarą Lietuvoje patinka tai, kad čia labai žalia, kad yra jūra, prie kurios ir praleidžia daugiausia laiko. Jį žavi ramybė, tai, kad žmonių nėra labai gausu, tad yra erdvės.

Paklaustas, ar rugpjūtį Lietuvoje jam dar nejusti rudens, menininkas tikina, kad apie vasaros pabaigą pradeda galvoti jau birželio 1-ąją.

„Man labai patinka laukti vasaros. Kai ji prasideda, suprantu, kad ji pradeda trumpėti. Aišku, tai nelabai gera savybė, reikia gyventi tuo, kas yra šiandien, vyksta dabar“, – svarsto jis.

Įprastai A. Kriščiūnas gyvena Fuerteventūroje, Kanarų saloje. Sako, kasmet trims mėnesiams grįžęs į Lietuvą ne tik pajunta, kad prabėgo metai, bet ir pasikrauna socialiai, mat daug bendrauja su įvairiausiais žmonėmis.

„Grįžimas į Lietuvą man – didžiulis emocinis, socialinis impulsas vėliau praleisti tuos devynis mėnesius kuriant, kur dienos identiškos: kiekvieną rytą šviečia saulė, kiekvieną vakarą nusileidžia ten pat. Gyveni kaip „Švilpiko dienoje“: jeigu nesusikurtum ypatingesnės dienos, jos visos būtų vienodos“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Plačiau – rugpjūčio 14 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Kriščiūnas: esu apžaviavęs pusę pasaulio, bet vasaros Lietuvoje – magiškiausios
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt