Veidai

2016.08.27 13:42

„Pažink Maskvą. Foto“ – rusų atsakas į „Pokemon Go“

BNS2016.08.27 13:42

Maskva sukūrė savo alternatyvą beprotiško populiarumo sulaukusiam žaidimui „Pokemon Go“ ir išleido specialią programėlę, kuri leidžia „pasivyti“ istorinę asmenybę ir su jos 3D „dvyniu“ pasidaryti asmenukę.

Išmaniesiems telefonams skirta programėlė „Pažink Maskvą. Foto“ veikia tokiu pačiu principu, kaip ir „Pokemon Go“. Tačiau jos naudotojai medžios ne pokemonus, o istorines rusų asmenybes, kaip Ivanas Rūstusis, Petras I, Napoleonas Bonapartas, Aleksandras Puškinas, Piotras Čaikovskis, Jurijus Gagarinas ar Viktoras Cojus.

Šių asmenybių 3D „dvynius“ bus galima „pagauti“ vietose, kuriose jie praeityje dažnai lankėsi.

„Programėlė veiks tokiu pačiu principu, kaip ir dabar populiarus žaidimas „Pokemon Go“, – sakė Maskvos informacinių technologijų departamento atstovas. – Kai tik vartotojas atsidurs 50 metrų spinduliu šalia tos vietos, kur dažnai lankėsi istorinė asmenybė, jam bus suteikta galimybė pamatyti ir užfiksuoti virtualų personažą išmaniojo telefono kamera.“

Skelbiama, kad programėlė leis sukioti personažą 360 laipsnių kampu, jį priartinti ir nutolinti bei pasidaryti su juo asmenukę.

Maskvos valdžios atstovas sakė, kad tokios programėlės tikslas yra pritraukti dėmesį panaudojant papildytos realybės technologija. Be to, tokia pramoga skatins žmones daug vaikščioti.