Veidai

2021.08.09 07:17

Vido Bareikio geros savijautos receptas – rutina: atsikelkite valanda anksčiau ir paskaitykite knygą

Roberta Šukauskaitė, LRT.lt2021.08.09 07:17

Aktorius, režisierius, muzikantas, televizijos laidų vedėjas Vidas Bareikis per koncertus nestokoja energijos, geros nuotaikos, o žiūrovus įtraukia šėlti ir šokti kartu. Atlikėjui neperdegti padeda aiški dienos tvarka ir balansas. „Man labai patinka disciplina, rutina, tada jautiesi gerai“, – sako jis.

V. Bareikio diena prasideda anksti, jis ir kitiems pataria atsikelti valandą anksčiau, negu reikia, ir per tą laiką paskaityti knygą, kuri įkvėptų arba lavintų. Prie geros jo savijautos prisideda ir judėjimas, mankšta, mityba, laikas su mylimais žmonėmis.

Pasak V. Bareikio, ypač gerai, jei svarbūs ir mėgstami užsiėmimai dera su darbu. Tiesa, koncertai, kurie neretai vyksta vėlai, pakeičia rutiną. Tuomet svarbu leisti sau pailsėti ir atgauti jėgas, teigia V. Bareikis. „Mėgstu plaukioti irklente, vaikščioti su šunimi miške, mėgstu laiką leisti su šeima namie“, – apie tai, kaip ilsisi, pasakoja atlikėjas.

Palaikyti energiją ir nuotaiką V. Bareikiui ypač padeda kokybiška mityba: „Jokių stebuklų nesu išradęs, tiesiog vadovaujuosi jau daugelio žmonių pasakytais patarimais: nevartoti cukraus, tešlos, alkoholio, nevalgyti po šeštos vakaro ir nepersivalgyti.“

Jam taip pat svarbu žinoti, kaip susidoroti su nerimu ir slegiančiomis situacijomis. „Stresinėje situacijoje pagalvoju, kokia yra mano tolimesnė misija, ir imuosi veiksmo. Pavyzdžiui, sėdi, stresuoji, o žinai, kad reikėtų tiesiog išvesti šunį arba paskambinti savo tėčiui. Tada nieko negalvodamas tą pačią akimirką pradedi veikti ir pradingsta stresas. Viskas yra mūsų proto žaidimai ir savigaila. O iš tikrųjų reikia tiesiog veikti. Kai veiksi, viskas bus gerai“, – portalui LRT.lt pasakoja V. Bareikis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt