Veidai

2021.08.14 09:20

Orijus Gasanovas pažėrė idėjų atostogoms: suteikite šansą vietoms, kurias dažniausiai tik pravažiuojate

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.08.14 09:20

„Tiesiog suteikite šansą vietoms, kurias dažniausiai tik pravažiuojate vykdami pas gimines, senelius, bičiulius. Nustebsite. Tikiu, gerąja prasme“, – portalui LRT.lt sako patyręs keliautojas ir žurnalistas Orijus Gasanovas.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką galima pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

„Labiausiai per atostogas norėčiau gulėti ir nieko neveikti, bet niekada taip nėra buvę – visada ilsiuosi labai aktyviai“, – šypsosi Orijus.

Nemažai keliaujantis žurnalistas stengiasi atrasti ir miesto įdomybes, ir gamtos grožį. „Pavyzdžiui, neseniai buvau Valensijoje. Kelias dienas vaikštinėjau po miestą, o kelias dienas vykau į paplūdimius ir panašiai“, – savo atostogų formule dalijasi jis.

Laisvalaikio žurnalistas sako beveik neturintis, tačiau nemažai pasaulio ir gimtosios šalies kampelių pamato dirbdamas. Su laidos „(Ne)emigrantai“ kūrybine komanda jis lanko sugrįžusius į Lietuvą žmones, o pašnekovai neretai juos pasikviečia ne tik į didžiuosius miestus, bet ir į provinciją.

„Todėl nemažai pakeliauju po Lietuvos miestus bei miestelius. Tačiau norėdamas atsipūsti kiekvieną vasarą liepos mėnesį stengiuosi pagyventi lietuviškame pajūryje. Labai džiaugiuosi, kad ir šiemet pavyko“, – šypteli Orijus.

Patyręs keliautojas pasidalijo keliomis idėjomis, kurios bus naudingos tiems, kurie dar šią vasarą nori patirti smagių nuotykių ar atrasti netikėtų vietų.

Tarp miesto šurmulio ir gamtos

„Manau, Klaipėda nepelnytai sulaukia per mažai dėmesio. Uostamiestyje pigiau nei šalia esančiuose kurortiniuose miesteliuose, o restoranų pasiūla daug didesnė. Taip pat čia daug paplūdimių, ir labai skirtingų.

Šiais metais atradau ir Melnragės parką, esantį per žingsnį nuo paplūdimio. Jis driekiasi palei kopas, tad, išėjęs pasivaikščioti pėsčiųjų taku, gali stabtelti atsikvėpti, pasižiūrėti į jūrą, išsimaudyti, surengti iškylą ar pan. Šis parkas – tik vienas iš daugybės dalykų, kurie man patinka uostamiestyje“, – sako Orijus.

Pramoga, tapsianti nuotykiu

Šią vasarą Orijus į kelionę po Lietuvą leidosi kemperiu. „Tokią pramogą tikrai rekomenduočiau lietuviams, kurie kemperių dar neatradę ir neišbandę. Šiai transporto priemonei užtenka įprasto vairuotojo pažymėjimo. Nakvynės vieta – visada su tavimi. Gali nusipirkti produktų ir maistą pasigaminti kemperyje ar kur nors sustojęs gamtoje. Nuotykis!

Be to, nežinojau, kad Lietuvoje tiek šiuolaikiškų kempingų. Man labiausiai patikęs – Nidos kempingas, įsikūręs vietoje, turinčioje savo aurą“, – pasakoja O. Gasanovas.

Su kemperiu nemažai šalies kraštų apvažiavęs žurnalistas didžiausiu kelionės atradimu vadina Labanorą. Tai, pasak jo, jauki, graži vieta su puikiu restoranu. Norintiems atrasti panašių vietovių jis siūlo savaitgaliui ar net visai savaitei išsinuomoti kemperį ir leistis į kelią.

Netikėtumų ieškotojams

Patyręs keliautojas ir žurnalistas patikina, kad spontaniškumas gali atsipirkti, svarbiausia – nebijoti atsirasti bet kur ir bet kada. „Yra daugybė neturistinių vietų, kurios nustebins. Aš mėgstu važiuodamas traukiniu ar automobiliu tiesiog stabtelti ir išlipti vietoje, kurios, pavyzdžiui, pavadinimas man pasirodė įdomus ar pan. Taip galima pamatyti įdomiausių dalykų.

Taip netikėtai atradau Lentvarį, kai vienas iš bičiulių socialiniuose tinkluose parašė, kad čia esančioje čeburekinėje kepami skaniausi čeburekai. Parašiau, kad noriu paragauti, o jis pakvietė į svečius, galiausiai aprodė miestuką, surengė savotišką ekskursiją. Iš pradžių netikėjau, kad Lentvaris mane gali nustebinti, tačiau man patiko ir maudynės mieste, ir gražiai sutvarkytos pakrantės, ir parkai, ir jaunimo meno galerija, ir daugybė kitų vietų.

Lentvaris yra tik pavyzdys, kad ir mažuose Lietuvos miesteliuose galima puikiai praleisti laiką. Tiesiog suteikite šansą vietoms, kurias dažniausiai tik pravažiuojate vykdami pas gimines, senelius, bičiulius. Nustebsite. Tikiu, gerąja prasme. Tik leiskite sau atrasti“, – pataria O. Gasanovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt