Veidai

2021.08.05 09:34

Mirė 101-erių filmo „Amžinai stilingos“ žvaigždė Ilona Royce Smithkin

LRT.lt2021.08.05 09:34

Mirė režisierės Linos Plioplytės filme „Amžinai stilingos“ (angl. „Advanced Style“) vaidinusi aktorė Ilona Royce Smithkin. Lenkų kilmės amerikiečių aktorei buvo 101-eri.

Apie netektį pranešta aktorės instagramo paskyroje. „Ilona iškeliavo 2021-ųjų rugpjūčio 1 d. Provincetowne, Masačusetse. Per 101-erius šioje planetoje praleistus metus ji sukūrė meno, išminties ir „Joy Dust“ (knyga apie aktorės gyvenimą – LRT.lt) palikimą“, – rašoma socialiniame tinkle.

Vienas garsiausių I. Royce Smithkin vaidmenų – lietuvės režisierės Linos Plioplytės juostoje „Amžinai stilingos“. JAV gyvenanti režisierė LRT TELEVIZIJAI yra sakiusi, kad vieni iš įdomiausių žmonių, jos sutiktų Niujorke, – stilingos moterys nuo 65 metų amžiaus.

„Jos labai įdomiai ir spalvingai rengiasi, o kadangi man pačiai patinka taip rengtis, norėjau sužinoti, kodėl jos vis dar taip atrodo tuo gyvenimo laikotarpiu, kada lyg ir nederėtų būti ekstravagantiškam. [...] Norėjosi sužinoti, ką jos valgo, kaip jos rengiasi ir kodėl jos vis dar tokios žaismingos“, – teigė režisierė.

L. Plioplytė pasakojo, kad nors Niujorke spalvingų pagyvenusių moterų yra labai daug, į filmą pateko tos, kurios buvo atviriausios režisierei ir kamerai. „Taip pat norėjosi, kad moterys būtų skirtingos“, – kalbėjo „Amžinai stilingos“ kūrėja.

Filmas „Amžinai stilingos“ buvo rodomas Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje, Amerikoje, Pietų Afrikoje, Europoje ir kt. Lietuvės režisuota juosta buvo rodoma ir Lietuvoje.

I. Royce Smithkin taip pat vaidino filme „Ilona, Upstairs“, serialuose „Ilona`s Palette“, „Painting with Ilona“ ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.