Veidai

2021.08.04 16:54

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama mini 60-ąjį gimtadienį, pandemija jaukia šventės planus

ELTA, LRT.lt2021.08.04 16:54

Buvęs JAV prezidentas Barackas Obama trečiadienį mini 60 metų sukaktį. Tiesa, pasaulinė koronaviruso pandemija, panašu, pakoregavo jo planus iškelti didelę puotą.

Praėjusiomis dienomis pranešimai apie savaitgalį planuojamą didelę šventę su šimtais kviestinių svečių dėl augančių COVID-19 infekcijos skaičių JAV sukėlė kritikos bangą. B. Obamos atstovė trečiadienį pareiškė, kad gimtadienio šventė buvo planuojama prieš kelis mėnesius – paisant visų oficialiai galiojančių COVID-19 reikalavimų. Tačiau plintant delta atmainai, demokratas dabar nusprendė rengti daug mažesnį vakarėlį, kuriame dalyvaus tik šeimos nariai ir artimi draugai.

JAV žiniasklaida prieš tai pranešė, kad B. Obama savo 60-ojo gimtadienio proga savaitgalį planuoja didelę šventę Martas Vinjardo saloje Atlante. Žinių portalas „Axios“, remdamasis neįvardytu šaltiniu iš B. Obamos aplinkos, rašė, kad laukiama 475 svečių. Tarp jų, „The New York Post“ teigimu, turėjo būti George‘as Clooney‘is, Stevenas Spielbergas ir Oprah Winfrey.

Žinių portalas „The Hill“ paskelbė, kad šventė vyks prabangiame komplekse, kurį B. Obamos šeima įsigijo 2019 metais. Tai yra pakrantės vila su septyniais miegamaisiais ir maždaug 640 kvadratinių metrų gyvenamojo ploto. Sklypas užima net 120 000 kvadratinių metrų – tai atitinka 16 futbolo aikščių.

B. Obama JAV prezidentas buvo 2009-2017 metais. Dabartinis šalies vadovas Joe Bidenas jo kadencijos metais ėjo viceprezidento pareigas.

Barackas Husseinas Obama gimė 1961 m. Honolulu. Jis yra Kolumbijos universiteto ir Harvardo teisės mokyklos absolventas, iki 2004-ųjų dvylika metų dėstęs Čikagos teisės mokslų instituto konstitucinės teisės dėstytojas, vėliau tris kadencijas dirbo Ilinojaus valstijos senate.

2009-aisiais jis davė JAV prezidento priesaiką ir tapo pirmuoju juodaodžiu JAV prezidentu. Jis buvo perrinktas antrai kadencijai ir savo postą išlaikė iki 2017-ųjų. Tiek laiko jis valdė neįsiveldamas į skandalus ir daug prisidėdamas prie JAV įvaizdžio pasaulyje.

B. Obama ne kartą vadintas vienu labiausiai įkvepiančių politikų, dažnam įspūdį paliko gražūs jo šeimos santykiai ir džentelmeniškos jo manieros bendraujant su žmona Michelle.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.