Veidai

2016.08.23 10:28

Lenkai nusprendė pakartoti D. Lyncho filmą

Nežinia, ar filmus režisieriai kuria pagal gyvenimus, ar savo gyvenimus žmonės projektuoja pagal filmus. Lenkijoje keturi kunigo lydimi benamiai piligrimai turbūt atsakytų, kad filmai ir gyvenimai visada susiję. Priklausomybių kadaise kaustytas ketvertukas atkreipė pasaulinės žiniasklaidos dėmesį, kai nutarė pakartoti garsaus režiseriaus Davido Lyncho filmo „Tikra istorija“ scenarijų.

Jie traktoriais pradėjo 1700 kilometrų varginamą kelionę siekdami tik vieno – „laimėti savo sielas“.

Geri filmų kūrėjai sugeba prisiliesti prie pačių gyvenimo pagrindų, mano penki Javožno miestelio pietų Lenkijoje gyventojai. Jie nutarė Europoje pakartoti garsaus amerikiečio D. Lyncho filmo „Tikra istorija“ scenarijų ir atokiais keliais vos keliolikos kilometrų per valandą greičiu važiuojančiais traktoriais traukia į Lizjė Šiaurės Prancūzijoje.

Ten stovi bažnyčia, pavadinta benamių globėjos šventosios Teresės garbei, o keturi piligrimai – prieglaudoje gyvenantys benamiai. Penktasis – juos lydintis kunigas. Ketvertukas – kaustytas priklausomybių, praradęs kone viską, bet šia kelione tikisi laimėti patį brangiausią dalyką – savo sielą.

„Man jau keturiasdešimt treji, o gyvenimas pralėkė lyg spragtelėjus pirštu. Kai reikės stoti prieš Dievą ir ką gi jam pasakysiu? Atėjo metas apmąstymams. Apie tai buvo ir filmas „Tikra istorija“, – sakė Jacekas Baczynskis.

Režisierius D. Lynchas kadaise filmu pavertė iš tiesų Amerikoje nutikusį įvykį, kai Alvinas Strightas traktoriumi įveikė Ajovos ir Viskonsino valstijas.

Traktorių teko rinktis, nes sveikatos būklė jau neleido turėti įprastų teisių vairuoti, o Alvinas iš paskutiniųjų norėjo suspėti aplankyti mirties patale gulintį brolį ir išsiaiškinti visus nesutarimus.

Sužinojęs, kad filmas įkvėpė panašią kelionę Europoje, režisierius susisiekė su Lenkijos piligrimais ir palinkėjo sėkmės.

„Važiuojate ieškodami atleidimo, meilės, laisvės ir ramybės. Jūsų kelionė labai graži“, – žavėjosi kūrėjas.

Piligrimai sutiko, kad jų 1700 kilometrų truksiančią kelionę nuolat sektų operatoriai. Kas žino, gal ji verta dar vieno genialaus filmo.

D. Lyncho filmo anonsas: