Veidai

2021.08.04 07:25

Meghan Markle – 40: nuo vienišos paauglės iki pasaulio dėmesio centre atsidūrusios princo žmonos

LRT.lt2021.08.04 07:25

Į Jungtinės Karalystės istoriją įsirašiusi princo Harry žmona ir Sasekso hercogienė, buvusi aktorė Meghan Markle rugpjūčio 4-ąją mini 40-ąjį gimtadienį. Nors prieš pusantrų metų jiedu su vyru atsitraukė nuo karališkųjų pareigų, moteris vis dar nuolat atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre – aptarinėjami jos santykiai su karališkąja šeima, skandalingais vadinami interviu, nauji projektai.

Porą mėnesių M. Markle su šeima gyvena šeiminiais rūpesčiais – birželio pradžioje porai gimė antroji atžala, mažoji Lilibet „Lili“ Diana. Be to, Meghan jau planuoja naujus projektus – neseniai pranešta, kad ji neria į spalvotą animacijos pasaulį – jos ir princo Harry prodiuserinė kompanija „Archewell Productions“ kurs animacinį turinį JAV kino milžinei „Netflix“.

Tiesa, praėję metai ir šis pavasaris jai nebuvo lengvi. Prieš metus persileidimą patyrusi hercogienė per Valentino dieną pranešė apie tai, kad ir vėl laukiasi, o pirmagimis Archie taps vyresniu broliu.

Kad jiems gims mergaitė pora atskleidė kovą, per atvirą interviu JAV televizijos žvaigždei Oprah Winfrey. Pora pažėrė ir daugybę atvirų prisipažinimų apie gyvenimą Jungtinėje Karalystėje: apie slaptą savo vestuvių ceremoniją, kurioje dalyvavo dviese prieš tai, kai prisiekė vienas kitam viso pasaulio akivaizdoje; apie sunkią emocinę būseną, kurią išgyveno Meghan besilaukdama pirmagimio, apie nenorą gyventi ir tai, kad jai nebuvo suteikta profesionali psichologinė pagalba.

Meghan prakalbo ir apie tai, kad vienas karališkosios šeimos narių netgi svarstė, kokia bus Harry ir Meghan pirmagimio odos spalva (vėliau Harry patikino, kad susirūpinimą odos spalva išreiškė tikrai ne jo seneliai, karalienė Elžbieta II ar princas Philipas). Šis interviu buvo lyginamas su 1995 m. princesės Dianos duotu atviru interviu BBC ir įpylė dar daugiau žibalo į kalbas apie įtemptus princo Harry ir jo žmonos santykius su britų karališkąja šeima.

Pasvarstymų apie jų santykius su Harry artimaisiais viešojoje erdvėje netrūko ir pavasarį, kai mirė karalienės Elžbietos II vyras, princas Philipas, ar vasarą, kai buvo minimos princesės Dianos mirties metinės.

Nenuostabu, kad žiniasklaidoje Meghan dažnai pavadinama moterimi, supurčiusia britų monarchiją. Tiesa, ir jos pačios santykiai su šeima jau kurį laiką įtempti.

M. Markle užaugo Los Andžele, psichoterapeutės ir televizijos apšvietėjo šeimoje. Jos tėvai išsiskyrė, kai jai buvo vos keleri metai. Meghan turi brolį Thomą ir seserį Samanthą iš ankstesnių tėvo santykių, su kuriais vaikystėje kurį laiką augo kartu. Tačiau Meghan su jais nebendrauja jau daugelį metų, nė vienas iš jų nebuvo pakviestas į jos vestuves.

Po kovo mėnesį vykusio žymiojo interviu su O. Winfrey pasisakyti panoro ir ilgus metus su Meghan nekalbėjusi Samantha, kuri TMZ teigė, kad Harry turbūt jau galvoja apie skyrybas ir žalą, kurią Meghan padarė jo šeimai. Dėl išsėtinės sklerozės judumo negalią turinti Samantha netgi išleido memuarų knygą „The Diary of Princess Pushy`s Sister“, kurioje sakosi išklojusi tiesą apie Meghan.

Daugelį metų nesiklosto ir Meghan santykiai su tėvu. Būtent apšvietimo režisieriumi dirbęs T. Markle supažindino dukrą su televizijos užkulisiais – jis kadaise dar mažą Meghan vedėsi į serialo „Vedęs ir turi vaikų“ filmavimus.

M. Markle gyveno tai su vienu, tai su kitu tėvu. Tiesa, „Vanity Fair“ ji pasakojo, kad gyvendama pas tėvą jautėsi vieniša ir pasimetusi. „Lankiau visas įmanomas popamokines veiklas. Ne todėl, kad to norėjau. Tiesiog nenorėjau pietauti viena. Taip kovojau su savo pasimetimu ir vienatve“, – prisiminė ji. Pastaraisiais metais visus kontaktus su tėvu ji yra nutraukusi.

Interviu Oprah kunigaikštienė sakė, kad jaučiasi išduota, nes tėvas prieš vestuves galimai bendradarbiavo su gandų žiniasklaida ir jo nuotraukos paparacams buvo surežisuotos, nors tėvas tai neigė.

Beje, gali būti, kad būtent tėvo darbas filmavimo aikštelėje, įkvėpė ją pasirinkti aktorės kelią. Bene ryškiausią savo vaidmenį ji sukūrė JAV seriale „Kostiumuotieji“ („Suits“). Tiesa, po 7-ojo serialo sezono (nufilmuoto 2017 m.) ji pasitraukė iš serialo filmavimo aikštelės, o taip pat ir aktorystės. Tai lėmė pokyčiai asmeniniame gyvenime – 2016 m. ji sutiko mylimąjį, Jungtinės karalystės princą Harry.

„Mus supažindino bendra draugė, surengusi mums aklą pasimatymą. Po pirmojo susitikimo iškart sutarėme susitikti kitą dieną. Tiesa, aš tada mažai ką žinojau apie Harry, neturėjau suvokimo, kas yra karališkoji britų šeima, nors dabar suvokiu, kad viso pasaulio susidomėjimas ja – milžiniškas“, – sužadėtuvių proga BBC duotame interviu savo ir vyro pažinties istoriją prisiminė Meghan. Ir Harry tada prisipažino, kad nieko nežinojo apie M. Markle, nebuvo matęs jos televizijos ekranuose.

2017-ųjų rugsėjį pora pirmąkart viešai pasirodė per Kanadoje vykusių „Invictus“ žaidynių, kuriose dalyvauja neįgalūs ar sužeisti buvę kariai bei veteranai, atidarymo ceremoniją. Lapkritį savo santykius su aktore patvirtinęs princas Harry jau tada skundėsi įkyriu žiniasklaidos dėmesiu, kuris dar labiau suintensyvėjo paskelbus apie poros sužadėtuves.

Laikraščiuose ir portaluose buvo aptarinėjama viskas – nuo santykių su šeima ar skyrybų su pirmuoju vyru iki odos spalvos (Meghan – mišrios rasės atstovė – jos motina afroamerikietė, tėvas – baltasis). „Gaila, kad pasaulis vis dar tai taip sureikšmina. Didžiuojuosi savo kilme ir tuo, kas esu. Mes su Harry tam niekada neteikėme dėmesio – svarbiausia, kad mums gera būti kartu“, – kalbėjo Markle. Kai kuriuos leidinius pora kaltino užgaulių rasinių stereotipų ir nesąžiningos kritikos skleidimu.

2018-ųjų gegužės 19 d. pasaulis tapo istorinio įvykio liudininku – pirmą kartą Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos nare tapo moteris, turinti afroamerikiečių kraujo. Dievo ir milijardų žmonių akivaizdoje Holivudo numylėtinė tapo britų princo Harry žmona ir Sasekso hercogiene. Po kelių mėnesių Kensingtono rūmai išplatino Sasekso hercogų pranešimą apie tai, kad pora laukia pirmagimio.

2019 m. gegužės 6-ąją, Karalienei Elžbietai II, o po to ir visiems kitiems Sasekso hercogai pranešė, kad pasaulį išvydo jų pirmagimis sūnus Archie Harrisonas Mountbattenas Windsoras. M. Markle susidūrė su vis piktesnėmis bulvarinės spaudos antraštėmis, kuriose buvo aptariama jos šeima Jungtinėse Valstijose ir skleidžiami gandai apie nesutarimus britų karališkojoje šeimoje.

Taigi, anot poros, jų džiaugsmą auginant mažylį kartino žiniasklaida. „Deja, bet mano žmona tapo viena iš naujausių britų bulvarinės žiniasklaidos aukų. Jungtinės Karalystės bulvarinis leidinys vykdė negailestingą kampaniją, visiškai negalvodamas apie pasekmes – per visą nėštumo laikotarpį ir auginant mūsų naujagimį“, – princą Harry citavo BBC, po to, kai 2019 rudenį Sasekso hercogai pateikė ieškinį „Associated Newspapers“ – motininei įmonei „Mail“ – dėl piktnaudžiavimo privačia informacija, autorių teisių ir JK 2018 m. duomenų apsaugos įstatymo pažeidimų.

2020-ųjų sausio 8 d. pasaulį apskriejo netikėta žinia – Princas Harry ir Sasekso kunigaikštienė Meghan Markle atsitraukia nuo savo oficialių pareigų Didžiosios Britanijos karališkoje šeimoje. Tai jie paskelbė socialiniame tinkle. Kaip pranešė BBC, princas Harry ir M. Markle šį sprendimą priėmė vieni – nesikonsultavo nei su Harry`io broliu princu Williamu, nei su karaliene.

Buvo teigiama, kad Bakingamo rūmų atstovai jautėsi nusivylę ir įskaudinti dėl šio pareiškimo. Juolab kad netikėta žinia buvo paskelbta po karališkajai šeimai neramių metų. Princas Harry ir Meghan, turintys Sasekso kunigaikščių titulą, Kalėdas sutiko Kanadoje. Poros atsitraukimas nuo karališkųjų pareigų pradėtas vadinti „Megxitu“.

Pora pradėjo gyventi naują gyvenimą. Princas sakė, kad nebuvo lengva priimti sprendimą trauktis, ir gyrė savo močiutę karalienę Elžbietą II bei kitus šeimos narius, kad pirmaisiais mėnesiais po atsitraukimo palaikė jį ir jo žmoną. Sprendimą atsisakyti karališkųjų pareigų Harry taip pat pavadino „šuoliu į nežinomybę“ ir sakė besitikintis, kad tai leis jam su šeima gyventi „ramesnį gyvenimą“.

Praėjusių metų kovo 31 d., pora oficialiai pradėjo naują gyvenimą JAV ir persikėlė gyventi į Kaliforniją. Anot people.com, praėjusių metų liepą šeima įsikūrė Santa Barbaroje, kuri nuo Los Andželo nutolusi maždaug 160 km., o gyventojų skaičius kurorte nesiekia nė 100 tūkst.

Kaip jau minėta, birželio pradžioje jų šeimą papildė ir antroji atžala. Beje, ši mergaitė JAV vadinama Rainbow baby (vaivorykštinis kūdikis). Tai reiškia, kad ji gimė po to, kai ankstesnio vaikelio tėvai neteko. Dar praėjusiais metais sklandė kalbos, kad M. Markle vėl laukiasi, bet pora jų nei patvirtino, nei paneigė.

Vis dėlto lapkričio pabaigoje M. Markle atskleidė, kad praėjusią vasarą patyrė persileidimą. „Mačiau, kaip sudūžta mano vyro širdis, – pasakojo ji. – Po kelių valandų gulėjau ligoninės lovoje, laikiau sudrėkusią nuo ašarų savo vyro ranką. Žiūrėjau į baltas palatos sienas ir bandžiau suvokti, kaip turėsime tai išgyventi.“

Nepaisant visų sunkumų ir svajonių apie ramesnį gyvenimą, pasaulis ir toliau sulaikęs kvapą laukia, kaip gi pasisuks šios poros istorija ir kaip klostysis santykiai su karališkąja šeima.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.