Veidai

2021.08.05 08:33

Klajokle po Lietuvą save vadinanti Eskedar – apie didžiausius atradimus ir žiemos pramogas vasarą

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2021.08.05 08:33

Žiemą verslininkė Eskedar Tilahun nardo Vilnelėje, o vasarą ieško sniego. Portalui LRT.lt ji papasakojo, kokie šalies kampeliai tapo jai didžiausiais atradimais, ir pažėrė idėjų, ką Lietuvoje galima nuveikti su vaikais.

LRT.lt tęsia publikacijų ciklą, kuriame puikiai atpažįstami žmonės dalijasi idėjomis, ką galima pamatyti ir nuveikti mūsų krašte.

„Esame klajokliai po Lietuvą. Mano vaikai vis klausia, kur važiuosime, ypač dabar, vasarą, kai ilgą laiką lepino geri orai“, – šypsosi Eskedar ir patikina, jog ji su šeima labai dažnai ištrūksta iš Vilniaus ir keliauja atrasti kitų šalies kampelių.

Per pastaruosius porą mėnesių ji su vaikais spėjo pabūti Kunigiškėse, Monciškėse, aplankyti Mažeikių, Rokiškio apylinkes, kaimą Varėnos rajone, atrasti Druskininkus.

Poilsiui su vaikais – kaimo gamta ir gyvūnų šurmulys

„Net ir spaudžiant žiemos šalčiams, mano vaikai pasiilgsta kaimo. Jiems smagu ir ten, kur gali pamirkti sūkurinėje vonioje, ir ten, kur nėra jokių patogumų. Svarbiausia – pabūti kaime. Labiausiai mano vaikams patinka ūkiai, kuriuose yra daug gyvūnų – alpakų, stručių ir pan. Rokiškio rajone įsikūrusio Dapkų ūkio šeimininkę mano vaikai vadina Krikšto Mama. Jiems ten itin gera, nes taip pat yra ir labai daug gyvūnų“, – sako Eskedar.

Anot jos, su Rokiškio tautodailininkų asociacija surengta vasaros stovykla Salų dvare jiems buvo itin smagus nuotykis, jie ne tik galėjo pabūti tarp senovės ir šiandienos, bet ir mielai sukosi padėdami prižiūrėti gyvūnus.

Savaitgaliui su šeima – ir SPA malonumai, ir žiemos pramogos

„Tikru atradimu man tapo Druskininkai. Nors miestas nedidelis, jame yra ir kokybiškų restoranų, ir sveikatingumo centrų. Čia buvome atvykę paminėti 10-ojo mano sūnaus Matijaus gimtadienio. Mieste labai skaniai pavakarieniavome, o apsistoję viename sveikatingumo centre puikiai praleidome laiką. Mano šešerių sūnus Masajus netgi išmoko savarankiškai plaukti.

O mano vyresni vaikai, Matijus ir Hana, atrado naują aistrą – kalnų slidinėjimą. Juos apmokė čia esančios sniego arenos treneris. Vaikai užsidegę ir toliau lankyti slidinėjimo pamokas!“ – apie šios vasaros atradimu tapusį miestą pasakoja Eskedar.

Popietei su draugėmis – ir apsilankymas muziejuje

Verslininkė juokiasi, kad visur keliauja su vaikais, tad jei ir leidžia laiką be jų, dažniausiai kur nors sostinėje. „Kadangi takai palei upę puikiai sutvarkyti, dažnai išeiname su draugėmis pasivaikščioti. Galime nužingsniuoti iš Antakalnio iki centro ar pan.

Nemenkas atradimas man buvo Senasis ir Naujasis Nacionalinio muziejaus arsenalai, ypač egiptologijai skirta ekspozicija ir ten esanti tikra mumija! Atrodo, kad Afrika nuo Lietuvos taip toli, tad nustebino, kad lietuviai taip domisi egiptologija ir yra surinkę ne tokią ir mažą eksponatų kolekciją“, – džiaugėsi ji.

Eskedar atostogų akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.