Veidai

2016.08.21 11:13

Vokietijos sostinė – naujasis veganų rojus

BNS2016.08.21 11:13

Ilgą laiką Europos technomuzikos ir naktinio gyvenimo sostine laikytas Berlynas į savo „gyvenimo aprašymą“ įtraukė dar vieną punktą: miestas tampa tikru veganų rojumi.

Didžiausiame Vokietijos mieste, kuriame gyvena 80 tūkst. veganų (beveik 10 proc. visų šalyje gyvenančių veganų), dabar galima rasti beveik bet kurio produkto „negyvūninės kilmės versiją“, skelbia vegetarų asociacija „Vebu“.

„Vokietija, ypač Berlynas, yra visoje Europoje augančio veganų judėjimo priešakyje“, – agentūrai AFP sakė „Vebu“ viceprezidentas Sebastianas Joy.

Ir tai akivaizdu pažiūrėjus į skaičius: šiuo metu Berlyne veikia beveik 60 veganiškų restoranų, kurių galima rasti interneto svetainėje „Happy Cow“. Palyginimui, Paryžiuje tokių vietų yra 24, o Londone – 40. Abu šie miestai yra daugiau nei dvigubai didesni už Berlyną.

Veganiškų restoranų Berlyne sparčiai daugėja nuo 2008 metų, kuomet jų buvo vos trys.

Veganai traukia veganus

Berlynas yra „jaunesnis, labiau išgirtas ir alternatyvesnis už Miuncheną, Paryžių ar Londoną, – sako S. Joy. – Suveikė sniego gniūžtės efektas: veganai pritraukia veganus ir į miestą atvyksta daugiau žmonių.“

Kiekvienais metais Berlyne atsidaro po maždaug dešimt naujų veganiškų maitinimo vietų. O „Schivelbeiner Strasse“ – gatvė Berlyno šiaurės rytuose esančiame „Prenzlauer Berg“ rajone, kur gyvena daug jaunų profesionalų ir jaunų tėvų, – tapo tikra „veganų aveniu“.

Čia maisto parduotuvėse ne tik nerasite mėsos ir pieno produktų, bet ir batų parduotuvėse nerasite natūralios odos avalynės, o drabužių parduotuvių lentynose – drabužių iš vilnos.

„Dabar Berlynas panašus į Niujorką“ pagal veganams suteikiamas galimybes, sakė jogos mokytojas ir veganas Moritzas Ulrichas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.