Veidai

2021.07.29 11:09

Į Lietuvą atvyksta Velso kino kūrėjai – filmuos juostą apie bokso istoriją

LRT.lt2021.07.29 11:09

Į Lietuvą planuoja atvykti Velso kino kūrėjai – čia bus filmuojama juosta apie bokso istoriją, praneša BBC. Į šalį atvyks tokie kino pasaulio atstovai kaip Mattas Hookingsas, Ray`us Winstone`as ir kt.

Juostą apie bokso atsiradimą „Prizefighter: The Life of Jem Belcher“, kurioje vaidina garsus aktorius Ray`us Winstone`as, kuriantis aktorius, prodiuseris, režisierius Mattas Hookingsas buvo priverstas palikti filmavimo aikštelę Niuporte ir keltis tęsti darbų į Lietuvą. Tiesa, ne visai savo noru.

Planai pasikeitė filmavimo komandai nesulaukus reikiamo finansavimo – kūrybines industrijas remianti Velso valstybinė įstaiga „Creative Wales“ atsisakė skirti lėšų šiai juostai. „Man buvo pasakyta palikti Velsą ir vykti kurti filmą kur nors kitur“, – BBC cituoja M. Hookingsą.

Režisierius neslepia apmaudo ir pasipiktinimo tuo, jog vietos įmonės ir organizacijos neskatina vietos kino kūrėjų, pagrindinį dėmesį skiria kino industrijos rykliams, o vietos talentus taip lengvai paleidžia į kitas šalis. „Ketinome čia išleisti daug pinigų, o prašėme labai mažos sumos, tačiau mums nepavyko“, – apgailestavo M. Hookingsas.

Savo ruožtu „Creative Wales“ atstovai BBC nurodė, kad šiuo metu Velse vyksta kaip niekad daug filmavimų – čia kuriami net 24 kino produktai. Įmonė remia didžiąją dalį kino kūrėjų, o lėšas skirsto atsižvelgdama į tai, kad Velsas ir toliau išlaikytų prestižinės kino kūrimo vietos reputaciją. Anot įmonės atstovų, juostą kuriantis M. Hookingsas neskyrė laiko kritikų įžvalgoms, todėl formaliai negalėjo teikti paraiškos finansavimui.

Iki šiol filmo kūrimo darbai vyko Niuporto viešbutyje „Westgate Hotel“. M. Hookingsas jį pavertė senoviniu klubu, jame pastatė realaus dydžio bokso ringą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.